Ortalama 49'un altına düşünce sınıfta kalınır mı?

Gatotkaja

Centipat
Yer
İstanbul Beykoz
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. İlk dönem ortalamam 60 idi ve sadece matematik ve kimyadan kalmıştım. Bu donem nasıl olduysa notlarım ilk dönemden de düşük geldi. Sözlü notları girilmeden de sınıfı geçiyorum ama 51.700 ile falan. Edebiyattan kalmıyorum ama sadece sayısallardan kalıyorum ortalama 49'un altına düşerse sınıfta kalır mıyım? 'not edebiyattan geçiyorum ama tüm sayısallar + tarihten kalabilme ihtimalim var'.

Arkadaşlar merhaba. İlk dönem ortalamam 60 idi ve sadece matematik ve kimyadan kalmıştım. Bu donem nasıl olduysa notlarım ilk dönemden de düşük geldi. Sözlü notları girilmeden de sınıfı geçiyorum ama 51.700 ile falan. Edebiyattan kalmıyorum ama sadece sayısallardan kalıyorum ortalama 49'un altına düşerse sınıfta kalır mıyım? 'not edebiyattan geçiyorum ama tüm sayısallar + tarihten kalabilme ihtimalim var'.
İki dönem ortalamasının toplamı en düşük 100 olursa geçebiliyorsun ilk dönem 60 ikinci dönemde en az 40 olursa yine geçebilirsin ama daha ikinci sınavlar fln da var o yüzden 50 yi fln geçersin diye düşünüyorum çok dert etmene gerek yok sayısallardan kalsan bişey olmaz edebiyat dan kalma yeter edebiyat baraj ders kalırsan sınıfta kalmıyorsun ama sorumluluk fln onlara giriyorsun

2. donem ortalamayı 40 yapsam bile 50'yi geciyor fakat kaldığım dersler olacak sıkıntı olur mu?
Sıkıntı olmaz edebiyat dan kalmayın yeter

nasıl olduysa notlarım ilk dönemden de düşük geldi.
hocam valla hayat bazen böyle şaşırtabiliyor demek ki sebeplerini bilemeyiz.
tüm sayısallar
Ortalaman 50'nin altında olursa kalırsın. Ortalama 50 üstü olup baraj derslerden kalırsan sorumlu geçersin. Lise bitimine kadar o dersleri vermen gerekir.

Ek olarak yeni öğrendim. Lise hayatında 6'dan fazla dersten kalırsan sınıf tekrarına düşüyor. Yani tüm dersler derken 6'dan fazla ise sınıf tekrarına düşüyor sanırım.

Hocam vallahi hayat bazen böyle şaşırtabiliyor demek ki sebeplerini bilemeyiz.

Ortalaman 50'nin altında olursa kalırsın. Ortalama 50 üstü olup baraj derslerden kalırsan sorumlu geçersin. Lise bitimine kadar o dersleri vermen gerekir.

Ek olarak yeni öğrendim. Lise hayatında 6'dan fazla dersten kalırsan sınıf tekrarına düşüyor. Yani tüm dersler derken 6'dan fazla ise sınıf tekrarına düşüyor sanırım.

Hocam sizin bahsettiginiz ortalama 2 donemin toplanması ile elde edilen mi? Bir de baraj ders olan edebiyattan geçiyorum ortalama 50'nin altında olursa ve 3 dersden kalırsak sınıfta kalma diye bir şey var mı arkadaş öyle dedi de.

Evet iki dönem toplamanın 2'ye bölümü. Hayır ortalama 50'nin altında olursa direkt sınıf tekrarı. 50 üstü olursa ve edebiyattan kalmazsan geçiyorsun. Ancak mesela bu sene 3 dersten kalırsan. Seneye 4 dersten kalırsan yine sınıf tekrarı. Lise hayatın boyunca 6 zayıf hakkın var sınıf geçmek için.

Evet iki dönem toplamanın 2'ye bölümü. Hayır ortalama 50'nin altında olursa direkt sınıf tekrarı. 50 üstü olursa ve edebiyattan kalmazsan geçiyorsun. Ancak mesela bu sene 3 dersten kalırsan. Seneye 4 dersten kalırsan yine sınıf tekrarı. Lise hayatın boyunca 6 zayıf hakkın var sınıf geçmek için.

Yani hocam benim ilk donem ortalamam 60 2. donem ortalamam 40 olsa bile geçiyorum sınıfı doğru mu 'edebiyattan kalmıyorum'

Yeni konular

Geri
Yukarı