Ortalama bir bilgisayar bakımı ne kadar tutar?

Termal macunu bilgisayarcıda sürdürmenizi önermem. Kalitesiz, ne idüğü belirsiz macunlar kullanıyorlar. Macunu kendiniz temin edin, sadece işçilik parasıyla fan temizliği de dahil, macun kendinize ait olduğunda 150-200 TL civarı alırlar diye düşünüyorum.

Ayrıca tüm bu işlemlerde bilgisayarın başında olun. Güven olmuyor bazılarına.

En fazla taş çatlasın 200-300.O da termal macun. Bu işlemler oldukça basit sosyalde rehberler var temiz kurulum için. Fan temizliği de basit masa fırçası, nemli bez veya hava basıncı yapacak bir şeyiniz varsa temizlenebilir. Termal macunuda YouTube'dan video izleyerek değiştirebilirsiniz.

Ben önceden bilgisayara format attırmıştım. Bilgisayarcı kırık(crack) kurmuş. Ben kendim format atarken sıkıntı çıkar mı?

Windowun crack olup olmadığını nasıl anlarım?

CMD'ye slmgr /xpr komutunu girerek anlayabilirsiniz. Kalıcı etkinleştirildi derse korsan değildir genelde. Fakat bir tarih verip, o tarihte sona erecek diyorsa KMS gibi araçlarla aktif edilmiştir.

Format atarken sıkıntı çıkmaz.

CMD'ye slmgr /xpr komutunu girerek anlayabilirsiniz. Kalıcı etkinleştirildi derse korsan değildir genelde. Fakat bir tarih verip, o tarihte sona erecek diyorsa KMS gibi araçlarla aktif edilmiştir.

Format atarken sıkıntı çıkmaz.

Baktım ve OEM ile aktifleştirildiğini öğrendim. OEM ne?

Dosya Ekleri

• 1622117277316.png
    1622117277316.png
    163,8 KB · Görüntüleme: 9
  • Ekran Görüntüsü (86).png
    Ekran Görüntüsü (86).png
    4 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı