Ortalamamın en az 3.12 olabilmesi için 9 dersin harf değerleri nasıl olmalı?

YKS öğrencisi

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar biliyorsunuz, ben bu kasım ayında burs başvuruları açıklandı. Bana burs çıktı ve aylık 2000 TL alıyorum. Güz dönemi ortalamam 0,88. Bahar dönemi ortalamamı ise en az 3,12 yapmam lazım. Niye derseniz çünkü iki dönemin ortalaması 2'nin altında olursa maalesef bursum kesiliyor. Size şimdi bahar dönemi vize notlarımı atıyorum.

Bahar Dönemi Vize Notlarım.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani en az BB,AA,BA ve CB mi olması lazım hocam?
Hocam üniversitede bir tam yılı geçmek için iki dönem not ortalaması mı hesaplanıyor? Örneğin ben ilk dönem 2.50 yaptım, ikinci dönem 1.90 yaptım ve genel not ortalamam 2.30 geldi. Sen ikinci dönem 1.90 yapmışsın deyip %50 ÖSYM bursumu keserler mi yoksa iki dönem not ortalaması 2.30 olduğu için ona bakarlar ve bir sorun teşkil etmez mi? Başkent Üniversitesinde okuyorum fakat sosyalde çok net bir cevap bulamadım. Teşekkürler şimdiden.

Hocam üniversitede bir tam yılı geçmek için iki dönem not ortalaması mı hesaplanıyor? Örneğin ben ilk dönem 2.50 yaptım, ikinci dönem 1.90 yaptım ve genel not ortalamam 2.30 geldi. Sen ikinci dönem 1.90 yapmışsın deyip %50 ÖSYM bursumu keserler mi yoksa iki dönem not ortalaması 2.30 olduğu için ona bakarlar ve bir sorun teşkil etmez mi? Başkent Üniversitesinde okuyorum fakat sosyalde çok net bir cevap bulamadım. Teşekkürler şimdiden.
Hocam yani kısacası iki dönemin ortalaması 2'nin üzerinde olacak. Olmadığı takdirde otomatikmen bursun da kesiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı