Ortalıkta Witcher Gibi Dolaşmak

Pop Smoke

Kilopat
Makaleler
3
Yer
092MLBOA
Bu karantina öncesinde de böyleydim ama şimdi daha da fazlalaştı.
Duygularım artık çok köreldi yok desem yeridir, bunları nasıl geri düzeltebilirim yoksa böyle kalırlar mı?

Hayata bakış açına bağlı. Mesela yapmak istediğin işler mi ters gitti yoksa yapmak istediğin bir şey mi yok?
Belirli amaçlar edin kendine.
Biri gelip beni yolda kaçırsa bağırmam mesela artık çok garip.
Yani arkadaşlarımın korktuğu şeylerden korkamıyorum, endişelenemiyorum, gülemiyorum.
Örneğin bir patlama olsa bağırarak bir yerlere saklanmam bende o bağırma duygusu yok olmuş durumda.

Karantinadan sonra düzelir bence. Mesela ben normalde olabildiğince dışa dönük olmaya çalışan bir insanım, son zamanlarda insanlarla olabildiğince az konuşmak istiyorum.

Bence yalnız başımıza kaldıkça yalnızlığın çok tatlı bir şey olduğunu öğrendik. Okul açılsın da 7/24 zorunlu bir şekilde insan görelim, her şey eski haline döner bence.
Biri gelip beni yolda kaçırsa bağırmam mesela artık çok garip.
Ama bu biraz abartı olmuş hocam. Gerçi şöyle bi' Igni yapıştırsanız bağırmanıza gerek kalmaz ama...

Karantinadan sonra düzelir bence. Mesela ben normalde olabildiğince dışa dönük olmaya çalışan bir insanım, son zamanlarda insanlarla olabildiğince az konuşmak istiyorum.

Bence yalnız başımıza kaldıkça yalnızlığın çok tatlı bir şey olduğunu öğrendik. Okul açılsın da 7/24 zorunlu bir şekilde insan görelim, her şey eski haline döner bence.

Ama bu biraz abartı olmuş hocam. Gerçi şöyle bi' Igni yapıştırsanız bağırmanıza gerek kalmaz ama...
Asla abartı değil bu güne kadar hiçbir yerde bağırmadım çok olay yaşadım herkesin korkudan bağırdığı anlarda herkes korkudan ne yapacağını bilemezken ben o anda normalmiş gibi devam edebiliyorum. Ama çok garip bir özellik aşmak istiyorum başıma bir iş gelse kalırım öyle.

Haddimi aşmak gibi olmasın ama, bence kaçırılma gibi bir olayda istemsiz bile olsa bağırırsınız. Korkunç bir durumdan korkmamak başka, kendi iradenin dışında bir yere götürülmek başka.

Mevcut arkadaşlarınızla biraz daha sık konuşmayı deneyebilirsiniz, bu durumu aşmak için. Ya da yeni arkadaşlar edinebilirsiniz (bu durumda zor gerçi ama).

Haddimi aşmak gibi olmasın ama

Yok problem değil istediğin gibi eleştirebilirsin o yüzden buradayım.
Arkadaşlık durumunda gayet iyiyim bir problemim yok.
Daha önce kaçırılmadım bilmiyorum tam bir şey de diyemem fakat şu anki durumum onu gösteriyor.
Çok fazla anlık olay yaşadım fakat hiç birinde herkes gibi paniklemedim bu bence kötü bir durum.

Çok fazla anlık olay yaşadım fakat hiçbirinde herkes gibi paniklemedim bu bence kötü bir durum.
Size zarar getirmediği sürece bence kötü bir durum değil. Soğukkanlı olmanız; baskı altındayken daha doğru kararlar verme, anlık bir olayda şoktan çabuk çıkıp zamanında tepki verme, olaylardan kolayca etkilenmediğiniz için güçlü bir sağduyu gibi pek çok avantajla geliyor. Bunlar hayat kurtaran özellikler. Üstüne araba geldiğini görüp de şokun etkisinden sıyrılamayıp ölen pek çok insan var, siz bunlardan biri olamazsınız mesela.

Eğer bu durumdan cidden memnun değilseniz, açıkçası ne yapabileceğiniz hakkında fikrim yok. Bir psikologla görüşmeyi deneyebilirsiniz belki fakat onun da yardımının yönlendirmeden ileri gideceğini sanmıyorum. Her şey sizde bitiyor kısacası.

Geri
Yukarı