Ortaokul akıllı tahta anım

Biz 6.sınıftayken Hızlı ve Öfkeli 8 açtı hoca. Çocuklar bir şey var mı diye soruyor? Hocada biliyor ama boşveriyor. Kızlar zorla kapattırdı.
Bir kız dedi ki: Kızlığımdan utandım dedi. Ben orda sadece etrafa öküz öküz bakıyorum.

Şu an liseye geçtim olay 7.sınıfta geçiyor. Gece gece ınternet'te gezerken herkesin denk geldiği o akıllı tahtadan oyun oynama videosuna rast geldim sonra bir merak sardı beni araştırmaya başladım sonraki gün okula gittiğimde akıllı tahtanın admin şifresini bulmaya çalıştım uzun bir süre fakat başaramadım aradan 2-3 gün sonra tahtaya trojan atmak aklıma geldi onu denemek için okula gittim taktım tahtaya dersin ortasında işi hallettim ama sorun şu ki bir sonraki ders tahta görevlisi geldi tahtamız bozuktu değiştirdiler o iş gitti orada ondan sonrası biraz illegal oldu öğretmenlerin takıldığı bir site var oraya gittim sahte isim falan ayarladım bizim okulun tahta görevlisi gibi sorular sordum ve elime sonunda 1-2 şifre daha geçti en son tahtanın admin şifresini bulmayı başardım ama yine bir sorun oldu 1 hafta sonra okul değiştirdim artık bıraktım bu işleri :D.
Var mı aranızda benim gibiler?
Not: Şifresini bulduktan sonra hiçbir şeye ellemedim sadece amacım bulmaktı yani.

Bizim akıllı tahta hiçbir siteye(YouTube vs.)Girmiyordu. Bilişim öğretmeni windows/system32/drivers/etc/hosts dosyasını değiştirmişti. Ben bu dosyayı administrator izni alarak(kaçak olarak tabii ki)değiştirdim. Artık YouTube'a girebiliyorduk. Son hafta(15 tatile 2 gün vardı)3 kişiyken canımız sıkıldı ve tahtaya Minecraft edu yükledik. Arkadaşımla oynarken hocanın geleceği haberini alıp oyunu kapattık. Oyunun sesi hâlâ çalıyordu. Biz hoca kapıyı açarken tahtayı kapattık. Hoca tahtayı kapattığımız için bizi azarladı. Biraz zaman geçince okula geri gittim(kurs için).tahta blocklanmıştı. Öğrenciler az olunca b sınıfı a sınıfına yani bizim sınıfa gelmişti.(bizim sınıf alt kata taşınmıştı)ben yeni sınıfa YouTube açma vs. kurmak için tahtayı açtım ve K12Mobile diye bir yazılım açıldı ve şifre istedi. Bizim akıllı gelip random şifre girdi ve müdür "napıyorsunuz lan?"diye sınıfa girdi. Tam o sırada ben blocku kırmıştım ve müdür görmüştü. Tam beni götürecekti telefonu çaldı ve bir daha olmasın deyip gitmişti.

Bizim tahtada Linux vardı. Tahtayı kullanabilen tek kişi bendim sınıfta. Hocalar da bana güvenip admin şifresini vermişlerdi. Şimdi liseye geçtim,tahta Windows. Yine ben hallediyorum program kurma vs. işlerini. Kimse uğraşmak istemedi,hoca da bana verdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı