Ortaokul bana göre berbat

Yer
Antalya Konyaaltı
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Bileşenler:Ventus GTX 1660 Super AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor Monitör: Casperın Eski Siyah Monitör'ü İşletim Sistemi: Windows 10 Ana kart: Gigabyte A320M-S2H
Meslek
9.Sınıf Öğrencisi
8. sınıfım. Sınavlara falan çalışan normal bir 8. sınıf öğrencisiyim ama bu sıralar bazı kişiler bana göre daha kötü ve karışmaya başladılar. Mesela eski bir arkadaşım vardı onunla birbirimize ne haber derken bana ****** git dedi. Ben de üzüldüm. Yani onunla da bayağı iyi geçiniyorduk. Neyse sonra da bana hep sataşanlar oldu kendilerini kral gibi gören insanlar gibi kursa gittiğimde de sırf istemeden güldüm diye hem sesimle hem de ismimle dalga geçtiler. O kadar üzüldüm ki eve gelince hemen ağlamaya başladım. Sövdüm ağlarken de. Hala da kalbim kırık. Bu konularda ne yapabilirim?

Evet ortaokul bana göre de berbat. Ortaokul arkadaşlarımdan hiç haz etmezdim, lise ve ilkokul arkadaşlarım en güzel arkadaşlık kurduğum zamanlar oldu.

Eğlenmeye çalışan bir zavallı grubu hocam takmayın yeni dostluklar edinin farklı sınıflardan farklı kişilerle sosyalleşin bunların lafına üzülmeye gerek yok gülüp geçin bir süre sonra sıkılıp bırakcaklar muhatap olmayın. Liseye geçince rahatlicaksınız emin olun.

Ortaokul ortamı böyledir kardeşim, lisenin sonuna doğru bazı insanların karakteri oturur; iletişim ve sosyal rol bilinci yerleşir. Ortaokulda, herkes ergenliğin en yoğun dönemini yaşadığı için ciddiye alınacak mevzular değildir bunlar. Ama, sırf böyle diye; seni ezmelerine, zorbalık yapmalarına da izin verme. Tepkini, meşru müdafaa sınırları dahilinde; orantılı düzeyde göster. El şakası/itme kakma gibi durumlarda da; fiziksel olarak müdahaleni yap. Bunların yanında lise sınavın var; sosyal mevzulara kafanı takıp; sınavını ihmâl etme. Dediğim gibi, henüz hiçbir arkadaşın olgunlaşmış değil.

Ergenliğe giriş dönemleri, oluyor öyle şeyler çok fazla kafana takacak bir şey yok lisede de çok fark yok orada da can sıkıcı bir sürü insan oluyor genelde okulda olan şeyleri okulda bırakın.

Geri
Yukarı