Ortaokul kınama cezası nedir?

develooper

Femtopat
Daha fazla  
Şimdi hepinize iyi sosyaller, direkt konuya dalıyorum. Ben 7.sınıfa gidiyorum, bizim sınıfımız çok konuşkan bir sınıf. Bir gün Türkçe dersindeydik, Türkçe dersi de son dersti, hoca biz konuşurken bizi videoya almış ve sınıf grubuna displine şikayet edecegim, kınama cezası alacaklar falan diyor. Benim sorum ise şu. Kınama cezası nedir ve ne için verilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi hepinize iyi sosyaller, direkt konuya dalıyorum. Ben 7.sınıfa gidiyorum, bizim sınıfımız çok konuşkan bir sınıf. Bir gün Türkçe dersindeydik, Türkçe dersi de son dersti, hoca biz konuşurken bizi videoya almış ve sınıf grubuna displine şikayet edecegim, kınama cezası alacaklar falan diyor. Benim sorum ise şu. Kınama cezası nedir ve ne için verilir?
Video'ya alması suç bir kere. Sizin rızanız yok galiba. Sizde KVKK'yı bahane ederek hocayı dava edebilirsiniz.

Konuştuğunuz için kınama almazsınız, konuşmayın diye kandırmış. İzinsiz şekilde videoya aldığı için asıl suçlu kişi öğretmeniniz. Ama uğraştığınıza değmez boşverin normal hayatınıza devam edin, korkacak bir şey yok.

Video'ya alması suç bir kere. Sizin rızanız yok galiba. Sizde KVKK'yı bahane ederek hocayı dava edebilirsiniz.
Hocam konu sahibi daha 12 yaşında, bunun bilincinde yazın bence.

Hiçbir şey yapamaz. Kınama cezası da geleceğini asla etkilemez dostum. 1.sini bile alacağını düşünmüyorum ama olur da kınama alırsan 2.'sini almamaya çalış. Ancak dediğim gibi hayatımda sınıfta konuştukları için kınama cezası alan öğrenci görmedim daha. Hocanız sizi korkutmak için öyle söylemiştir.

Evet 7. sınıfa giden çocuk kesinlikle KVKK'yı bahane ederek dava ettirebilir.

Konuştuğunuz için kınama almazsınız, konuşmayın diye kandırmış. İzinsiz şekilde videoya aldığı için asıl suçlu kişi öğretmeniniz. Ama uğraştığınıza değmez boşverin normal hayatınıza devam edin, korkacak bir şey yok.

Konuştuğunuz için kınama cezası almazsınız diye bir şey yok. Yönetmelikte sınıf düzenini bozmanın cezası kınamadır. Ha bu sebepten ceza vermezler diyorsanız haklısınız.

Kınama eğitimdeki ilk cezadır "uyarıdır" herhangi bir başka disiplinlik işleme uğradığınızda affedilmenizi engeller. Öğretmeninizin sizi disipline vereceğini düşünmüyorum ama umursamadan devam ederseniz verebilir de. Bir zahmet 40 dakika ağzınızı tutun. İyi günler.

Hocam çocuk daha 12 yaşında, bunun bilincinde yazın bence.

Hiçbir şey yapamaz. Kınama cezası da geleceğini asla etkilemez dostum. 1.sini bile alacağını düşünmüyorum ama olur da kınama alırsan 2.'sini almamaya çalış. Ancak dediğim gibi hayatımda sınıfta konuştukları için kınama cezası alan öğrenci görmedim daha.
Yaş önemli değil. Aileleri başvurabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı