Ortaokulda az olan matematik temeli lisede düzelir mi?

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
Bugün 5 Haziran 2022, LGS sınavına girdim ve 3 ay sonra liseye geçeceğim, fakat ortaokul matematiğim bayağı kötü. Karekök, denklem falan hak getire yani hiç çözemem, kötü olmasının sebebi yapamamamdan değil, zamanında konulara çalışmadığım için, bunun lisede çok cefasını çeker miyim? Yani elbette zorlanırım fakat temelim olmadan da başarılı olup matematiğimi çok iyi yapabilir miyim? Yazılım mühendisliği istiyorum.

Bugün 5 Haziran 2022, LGS sınavına girdim ve 3 ay sonra liseye geçeceğim, fakat ortaokul matematiğim bayağı kötü. Karekök, denklem falan hak getire yani hiç çözemem, kötü olmasının sebebi yapamamamdan değil, zamanında konulara çalışmadığım için, bunun lisede çok cefasını çeker miyim? Yani elbette zorlanırım fakat temelim olmadan da başarılı olup matematiğimi çok iyi yapabilir miyim? Yazılım mühendisliği istiyorum.
Ceremesini çok çekersin.
Temelin yoksa hemen bu kitabı almanı tavsiye ederim.

Liseye geçmeden şunları hallet yaz tatilinde çok rahat kapatırsın çalışman yeterli dostum;
1-)Denklemler
2-)Köklü sayılar
3-)Eşitsizlik
Mükemmel ol demiyorum ancak mantığını kavra,özellikle AYT tarafında bunları 4 işlem gibi kullanman lazım dostum başarılar.

Çekersin. Yani toparlaman imkansız değil. Ben olsam 3 ay kaçırdığım konuları tekrar ederdim. Lisede ekstra bayağı sıkıntı konular da ekleniyor. Hepsi birleşip sana birden yük olacağına sadece lisenin yük olması çok daha iyi bence
evet yaz tatilinde konuların hepsini bitiricem matematiğin , teşekkürler yorumun için <3

Dostum lisede matematik üssel olarak zorlaşıyor. Yani lisedeki matematikte zorlanırsan bırak üniversite düzeyi matematiği, YKS sınavındaki matematiği bile halletmen zor. Bu nedenle temelin iyi girmen senin için çok iyi olacaktır. En azından konuları kavraman kolaylaşacaktır. Benim kardeşim de bu yıl liseye gidecek ve onun temelinin çok iyi olması için yazın ders vereceğim ona. Sen de benzer bir çözüm bulabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı