Ortaokuldaki kötü matematiğim lisede düzelir mi?

AIroe

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen RX 580 - 8 gb
MSI Z390 A PRO
İntel i7 9. Nesil
16 GB Ram
1.5 TB HDD
500 GB SSD
Meslek
Öğrenci
8. sınıfta matematiğe çalışmadığım için matematik hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyorum, daha ayrıntılı anlatmam gerekirse denklemler vb birçoğu konu yok, 8'in yaz tatiline girdik ve 3 ay sonra lise var, yaz tatilinde antrenmanlarla matematik alıp temelimi atmaya çalışacağım, sorularım şunlar.

Lise matematikte başarılı olmak için geç mi kaldım.

Orta temelim olmadığı için lisede zorluk çeker miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
8. sınıfta matematiğe çalışmadığım için matematik hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyorum, daha ayrıntılı anlatmam gerekirse denklemler vb birçoğu konu yok, 8'in yaz tatiline girdik ve 3 ay sonra lise var, yaz tatilinde antrenmanlarla matematik alıp temelimi atmaya çalışacağım, sorularım şunlar.

Bayağı zorlanırsın 7 ile 8'in konularına bakın.

Konuları bilmeden zorlanabilirsiniz, ama yaz tatilinde bunları telafi edebilirsiniz, bende aynı durumda gibiyim, aslında aynı durumdayım ve yaz tatilinde kendime bir düzen oluşturup matematiğe özellikle çalışacağım. Başarabiliriz.

Hayır dostum geç kalmadın hatta en başındasın. Kendimden biraz örnek vereyim bende eğitim hayatım boyunca matematikten hep sıkıntı çektim, nefret ettim ve şu anda da çekiyorum, nefret ediyorum, zorlanıyorum hatta lise mezunu birisiyim ve 2 gün sonra YKS sınavına gireceğim. İlkokulda olduğu gibi şu anda matematiğim iyi seviyede değil 40 soruluk temel matematikten bile 10-15 yapabiliyorum. Sana tavsiyem kesinlikle antrenman 1 ve 2'yi çözmen hatta bu kitapların 3 ve 4'ü de var lise 3 ve 4'te bile almanı öneririm. Şu an için her şeyin en başındasın ve bir şey kaybetmiş değilsin zaman olarak bilgi olarak. Hatta antrenmanlarla geometri 1 kitabınıda almanı öneririm. Bu yayın matematikle ilgili olarak her şeye 0'dan başlıyor ve temel atıyor bazı insanlar bu yayını küçümsüyor ve önermiyor fakat dediğimi yap ileride temel matematik kısmında ciddi bir problemin kalmayacak kendim bile bu kitabı mezun senemde bitirdim ve ben çok geç kaldım temel atmada senin daha çok zamanın var ama sakın çok zamanım var diye kendini salma bu kitapları al ve adam gibi her gün çöz emin ol lisede çok rahat edeceksin ve çevrendeki insanları da dinleme "antrenman mı çözüyorsun ezik misin? O kitap sana bir şey katmaz. " gibi laflara aldırış etme. İyi bir üniversite hayalin varsa her şey temel atmakla başlar. Ben de biliyorum bu yayının kolay olduğunu, piyasada daha kaliteli kitaplar daha seviyeli kitaplar var elbette ama bir işe 0'dan başlamak için temel atmak kolaydan almak gerekir. Zor kitaptan başlarsan hem yapamayacaksın, zorlanacaksın ve motivasyonun düşecek. O yüzden bu yayın sana matematiği hem sevdirecek hem de önyargını kıracak gözünde büyütmeyeceksin matematiği ve şundan emin ol üniversitenin kapısı matematikten geçer matematik yoksa iyi bir üniversite olmaz bazı motivasyon veren insanlar diyor matematik olmadanda başarırsınız gibi hayır matematik hayattaki en önemli derstir. Bende mezun senemde anladım. Bu dersi çok önemse ama diğer dersleride ihmal etme bunu senin çok iyi ayarlaman gerek. Diyeceklerim bu kadar umarım eğitim hayatın boyunca başarılı olursun.

Geri
Yukarı