Çözüldü Ortaokulda kaç gün devamsızlıkla sınıfta kalınır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Tanılan devamsızlık hakkı izinsiz 10 gün, toplam 30 gündür. Toplam devamsızlık da izinli ve izinsiz devamsızlığınızın toplamıdır. 10 gün olması durumunda kalmazsın, 10.5 olursa özürsüz kalırsın. Toplam devamsızlığın da 30 günü aşarsa kalıyorsun. Bu ikisine dikkat et, ikisinden birini aşman sınıfta kalmana sebep olur. 16 gün özürsüz devamsızlıkla da sınıfta kalınır maalesef ŞÖK kararı ile geçmediği sürece. Devam şartı sağlanmadığı sürece notun bir önemi yok, yönetmeliğe göre devam zorunluluğu bulunuyor ve sağlamayanlar da kalıyor.

(5) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplam da 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır. Devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler takip eden öğretim yılında okula devam ettirilir. Öğrenim hakkı bulunmayanlar ise okulla ilişikleri kesilerek Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilir.
https://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_11/03111224_ooky.pdf
Tanılan devamsızlık hakkı izinsiz 10 gün, toplam 30 gündür. Toplam devamsızlık da izinli ve izinsiz devamsızlığınızın toplamıdır. 10 gün olması durumunda kalmazsın, 10.5 olursa özürsüz kalırsın. Toplam devamsızlığın da 30 günü aşarsa kalıyorsun. Bu ikisine dikkat et, ikisinden birini aşman sınıfta kalmana sebep olur. 16 gün özürsüz devamsızlıkla da sınıfta kalınır maalesef ŞÖK kararı ile geçmediği sürece. Devam şartı sağlanmadığı sürece notun bir önemi yok, yönetmeliğe göre devam zorunluluğu bulunuyor ve sağlamayanlar da kalıyor.

(5) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplam da 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler, sosyal hizmet, emniyet ve asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır. Devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler takip eden öğretim yılında okula devam ettirilir. Öğrenim hakkı bulunmayanlar ise okulla ilişikleri kesilerek Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık Öğretim Lisesine gönderilir.

Çözüm
Tanılan devamsızlık hakkı izinsiz 10 gün, toplam 30 gündür. Toplam devamsızlık da izinli ve izinsiz devamsızlığınızın topla mıdır? 10 gün olması durumunda kalmazsın, 10.5 olursa özürsüz kalırsın. Toplam devamsızlığın da 30 günü aşarsa kalıyorsun. Bu ikisine dikkat et, ikisinden birini aşman sınıfta kalmana sebep olur. 16 gün özürsüz devamsızlıkla da sınıfta kalınır maalesef şök kararı ile geçmediği sürece. Devam şartı sağlanmadığı sürece notun bir önemi yok, yönetmeliğe göre devam zorunluluğu bulunuyor ve sağlamayanlar da kalıyor.

Ama hocam hastaydı, karantinaydı nasıl bunu kanıtlayacağım :(?

Ama hocam hastaydı, karantinaydı nasıl bunu kanıtlayacağım :(?
Korona olduğunuz zaman veya sizin ailenizden birisi korona olduğu zaman siz de temaslı olduğunuz için zaten sizi arıyorlar ve okula gitmemenizi istiyorlar. Mesela ben korona olmuştum. Hoca test sonucumu pdf olarak atmamı istedi. Ben sınıf hocama attım ve karantina da olduğum günler devamsızlığıma işlemedi. Hasta olduğun zaman'da doktor raporu dışın'da kabul etmiyorlarmış.

@Linux Kaymak karantinada olduğuna dair okula dilekçe yazılırsa onlar "devamsızlıktan sayılmayan süreler" kısmına eklenir karantinada olduğu zamanlar.

Korona olduğunuz zaman veya sizin ailenizden birisi korona olduğu zaman siz de temaslı olduğunuz için zaten sizi arıyorlar ve okula gitmemenizi istiyorlar. Mesela ben korona olmuştum. Hoca test sonucumu PDF olarak atmamı istedi. Ben sınıf hocama attım ve karantina da olduğum günler devamsızlığıma işlemedi. Hasta olduğun Zaman'da doktor raporu dışın'da kabul etmiyorlarmış.

Teşekkürler, dilekçe yazacağım olur mu?

@Linux Kaymak olur. Kabul edilir, idare de karantinada olduğu süreler için belge tarzında bir şey ister. Verirsiniz, devamsızlıklar silinir ancak yönetmelikte yapılan devamsızlıklar, devamsızlık yapıldıktan sonraki beş iş günü içerisinde özürlüye aktarılabiliyor. Acil durum vs gibi şeylerde yirmi güne çıkabiliyor. Bunda durum nasıl işliyordur, bilemem.

Hocam yalnız ortaöğretim kurumları yazıyor yani bunlar liseler için geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı