Ortaokulda sınıfta kalma sistemi nasıl işliyor?

picopato

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bildiğiniz gibi okulun kapanmasına 16 gün kaldı ama ben bir şeyi merak ediyorum. MEB'in ortaoğretim kurumuna göre başarısız dersleri olsa bile genel ortalaman 50 üzerindeyse sınıfı geçersin hocalar ama öyle demiyor. Diyor ki 3 dersten kalsan da sınıfta kalırsın. Hangisi doğru acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
''Ortaokulda doğrudan sınıfta kalma yok. Ortaokullarda herhangi bir dersten yıl sonu puanı 45'ten az olan öğrencilerin sınıfı geçmesi veya sınıf tekrarına kalmasına Şube Öğretmenler Kurulu karar veriyor. Öğretmenlerin ağırlıklı düşüncesi ise öğrencilerin sınıf geçmesi yönünde''
İnternette bir kaynakta böyle.

Arkadaşlar bildiğiniz gibi okulun kapanmasına 16 gün kaldı ama ben bir şeyi merak ediyorum. MEB'in ortaoğretim kurumuna göre başarısız dersleri olsa bile genel ortalaman 50 üzerindeyse sınıfı geçersin hocalar ama öyle demiyor. Diyor ki 3 dersten kalsan da sınıfta kalırsın. Hangisi doğru acaba?

Ortaokuldada kalmazsın bu arada ya ben 0 çalışma ile geçtim, ama lisede acımıyorlar ben 1 de kaldım 2 sene,sonra okul hayatı gg oldu şu an boş boş takılıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı