OS çıkarma hedefi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nereden biliyorsunuz? Belki çok ama çok bilgili ve tek başına yapabilecek?
Windows gibi diyor. Ne olursa olsun tek kişi yapamaz bunu. İkonları ne yapacak? Sesleri nasıl yapacak? Program desteğini nasıl yapacak? Bunlar zor işler.

Çünkü bi' zaman sonra peşinden koştuğu şeyin tamamen bilinmez bir hedef olduğunun farkına varacak. Adım adım gitmek yerine insanları bir hayalle avutmak kötü bir şey.
Nereden biliyorsunuz işte? Belki ciddi hedef?
Windows gibi diyor. Ne olursa olsun tek kişi yapamaz bunu. İkonları ne yapacak? Sesleri nasıl yapacak? Program desteğini nasıl yapacak? Bunlar zor işler.
Ben hem tasarımcı hem de profesyonel yazılımcıyı tek bir insanda görmüştüm.

Ben hem tasarımcı hem de profesyonel yazılımcıyı tek bir insanda görmüştüm.
Program desteği? Windows'u tek bir insan yapabilseydi bil ki şu an her yer işletim sistemi kaynıyordu. Bill Gates bile bunu yapmak için ne kadar aşamadan geçti. Bu tekte mi yapacak?

Yahu ne ciddi hedefi? Windows gibi bir işletim sistemi üzerinde ne kadar çalışıldı biliyor musunuz? Pardus örneğin neden hiçbir şeye çözüm sunamıyor? Windows gibi bir işletim sistemi yapmak bir hedef değil hayaldir. Keşke insanları belirsizlikle dolu bi' hayal yerine belirli somut şeylere yönlendirseniz.

Ulaşılmaz hedefler koymak pek mantıklı değil. Daha erişilebilir hedefler koyman daha yararına olur.

Dostum ya uygulama yapacağım ya da işletim sistemi ikisinden biri hocalarda destek veriyor hedeflerinden vazgeçmessem sonuç güzel olur gibime geliyor zaten kodlama dillerini öğreniyorum olur mu bilmem böyle dünyaca ünlü mucize olur benim için tasarımlarını arayüzlerini falan güzel yaparsam olur gibime geliyor.

Ekip kurabilecek kadar şu an aktif konuştuğum yakın arkadaşlarım var her biri ayrı ayrı bölümlerini yapacak görev dağılımları yani birisi arayüzünü birisi sürücüleri vb. şeyler ama daha derslerini görüyoruz bunların uzun iş olacak hem de bayağı güzel iş yapalımki emekler boşa gitmesin diye uğraşıyoruz.

Bu bir hedeftir hayal değildir. Hedefim Windows gibi bir işletim sistemi yapmak. Şu an 9.sınıfım bilişim bölümü okuyorum ve inşallah hedeflerim gerçekleşir ve ayrıca ağ işletmeneni veya kamuda da çalışabilirim. Ülkemi helbert adlı bir işletim sistemiyle temsil etmek istiyorum hedeflerimden asla vazgeçmeyerek bu yolda devam etmek istiyorum :)

Neden Linux gibi herkesin ücretsiz kullanıp geliştirip yayınlacağı açık kaynak yazılım yapmak yerine kendinize Windows gibi dayatmaları olan bir sistemi örnek alıyorsunuz?

Linux, unix ve açık kaynak nedir bir göz atmalısınız bence.

Son düzenleme:
Tek başına Windows gibi bir OS yapamazsın. Hedefler güzel bir şey ama hedefini menzil dışında seçersen hedefe ulaşamadan düşersin. Bir OS yapmak hedef olabilir, tabii ki bir ekiple birlikte olmak şartıyla.

Önün açık ama hedeflerini daha ciddi ve menzil içinde koymanı tavsiye ederim. Bu hayatta her şey sırayla, kimse bir anda merdivenin en üst kısmına zıplayamaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı