Çözüm OS X El Capitan boot hatası - OsxAptioFixDrv

• Konuyu başlatan mu1453
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 10B
Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mu1453

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Hata resimdedir.

Requested memory exceeds our allocated relocation block.

hata el capitan.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aşağıda Clover boot dosyalarını ve drv dosyalarını paylaştım.
  • Paket içinden çıkan "BOOT" dosyasını USB/ EFI / BOOT ile değiştir.
  • Paket içinde "CLOVERIA32.efi" ve "CLOVERX64.efi" iki dosya var bunlarıda USB/EFI/CLOVER içindekiler ile değiştir.
  • Bu şekilde boot etmeyi dene.
  • Eğer olmaz ise USB/EFI/CLOVER/Drivers64UEFI içindeki "OsxAptioFixDrv-64.efi" sil ve yerine, indirdiğin klasördeki "OsxAptioFix2Drv-64.efi".
Dropbox - Paket.zip
Clover Boot Menü / Options/ DSDT Fix içinde işaretli olan 4 adet fix var. Bunları kaldırıp bir deneyin.
Fix HPET
Fix IPIC
Add PNLF
Fix S3D

Clover Boot Menü / Options/ DSDT Fix içinde işaretli olan 4 adet fix var. Bunları kaldırıp bir deneyin.
Fix HPET
Fix IPIC
Add PNLF
Fix S3D
Dediğinizi aynen yaptım ama işe yaramadı, bu arada ben sıfır kurulum yapmaya çalışıyorum.

• Paket içinde "CLOVERIA32.efi" ve "CLOVERX64.efi" iki dosya var bunlarıda USB/EFI/CLOVER içindekiler ile değiştir.
  • Eğer olmaz ise USB/EFI/CLOVER/Drivers64UEFI içindeki "OsxAptioFixDrv-64.efi" sil ve yerine, indirdiğin klasördeki "OsxAptioFix2Drv-64.efi".
Dropbox - Paket.zip

Çözüm
Ben de kurulumda hata ile karşılaştım ve geriye dönük kontrollerde UniBeast kurulumu olan USB'de FakeSMC ve olması gereken sürücü dosyaları yoktu, bende uğraşmak yerine hali hazırda yükseltilmiş sistemden EFI dosyalarını alıp USB içerisine attım ve öyle temiz kurulum yaptım UniBeast ile temiz kurulumda takılanlar yükseltimiş sisteminiz varsa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Dropbox - Paket.zip
Bu sefer oldu, önyükleme başarılı teşekkürler :)

Teşekkür ederim. Kurulum başladı. İsterseniz imajı düzenleyin bu dosyalarla.

Clover' dan kaynaklı bug sorunu. Artık en kısa zamanda güncelleyeceğim imajları. Ama 14 Gb upload da kolay değil. :technopat:
Şimdilik rehber konuya ekleyeceğim bu dosyaları.

Değiştirme işlemlerini transmac ile mi yapıyoruz acaba?

Dropbox - Paket.zip

Değiştirme işlemlerini transmac ile mi yapıyoruz acaba?

Clover' dan kaynaklı bug sorunu. Artık en kısa zamanda güncelleyeceğim imajları. Ama 14 Gb upload da kolay değil. :technopat:
Şimdilik rehber konuya ekleyeceğim bu dosyaları.
Kendi adıma Teşekkürler demek clover bug varmış, iyi ki fazla zorlamadım, zaten çözemezdim.

Hayır. USB Windows'a taktığında EFI bölüntüsü Windows tarafından görünüyor. Direk oradan değiştireceksiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı