Çözüm OS X El Capitan boot hatası - OsxAptioFixDrv

• Konuyu başlatan mu1453
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 10B
Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mu1453

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Hata resimdedir.

Requested memory exceeds our allocated relocation block.

hata el capitan.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aşağıda Clover boot dosyalarını ve drv dosyalarını paylaştım.
  • Paket içinden çıkan "BOOT" dosyasını USB/ EFI / BOOT ile değiştir.
  • Paket içinde "CLOVERIA32.efi" ve "CLOVERX64.efi" iki dosya var bunlarıda USB/EFI/CLOVER içindekiler ile değiştir.
  • Bu şekilde boot etmeyi dene.
  • Eğer olmaz ise USB/EFI/CLOVER/Drivers64UEFI içindeki "OsxAptioFixDrv-64.efi" sil ve yerine, indirdiğin klasördeki "OsxAptioFix2Drv-64.efi".
Dropbox - Paket.zip
Gerekli düzenlemeleri yaptım fakat şimdi de böyle bir hata aldım.

Dosya Ekleri

• IMG_5750.JPG
    IMG_5750.JPG
    260,8 KB · Görüntüleme: 538
Daha önce aldığın hata neydi ki? Zaten bu konu bu hata hakkında. Doğru yapmamış olabilirsin. Talimatları dikkatlice takip et.

Önceden exiting 30 secs hatasında duruyordu şimdi ise paylaştığım resimdeki hatada donuyor.

Yükseltme yapıyorsan kullandığın OS X Clover güncelle. Sıfır kurulum yapıyorsan yönergeleri tekrar gözden geçir.

Sıfır kurulum yapıyorum. Şimdi tekrar deniyorum. Sonucu belirtirim.

Boot klasörünü silip yenisini yapiştirdiğimda sorun çözüldü:) Nasıl birşeydir anlamadım. Ama insan böyle küçük bir sorunu çözünce bile mutlu oluor:) Teşekkürler @montezuma

Hayır. USB Windows'a taktığında EFI bölüntüsü Windows tarafından görünüyor. Direk oradan değiştireceksiniz.
Şuan sorunsuz kurulumu gerçekleştirdim. Birkaç sorun haricinde problemim yok.

Birincisi ilk sayfadaki hata mesajı hibernate wake: no kısmına kadar olan yazı görünüp öyle başlıyor. sistemi usb nin içindeki efiyi kopyalayarak başlatıyorum clover bootloader kurduğumda apple logosundan sonra reset atıyordu.
İkincisi ise her oturum u kapatıp açtığımda "bir sorundan dolayı sistemi kapattınız vazgeç - aç diyor birde rapor gönderilsin mi falan yazıyor. Kapanırken dönen loading çubuğu olmadan ekran donarak kapanıyor. Bununla alakası olabilir mi ?

Config.plist dosyasında boot satırını bul ve ardına şu k0dları ekleyip dene:
Kod:
<key>Boot</key>
    <dict>
...
<key>NeverHibernate</key>
        <true/>

Config.plist dosyasında boot satırını bul ve ardına şu k0dları ekleyip dene:
Kod:
<key>Boot</key>
    <dict>
...
<key>NeverHibernate</key>
        <true/>
Teşekkür ederim. hibernate wake: no yazısı kalktı ama bu rapor her açılışta karşıma çıkıyor sebebi ne hocam ? CPU ile ilgili herhalde.

EpQ2WA.jpg

Resimde -x komutunu görüyorum (Boot args: satırında). Bu komut sistemi sadece güvenli modda başlatır. Sadece gerekli sürücüler çalışır. Hatalar varsa düzeltmene yardımcı olur. Bu kodu kaldırıp kullanmalısın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı