OS X Kurulumunda Apple HFS bölümü gözükmemesi sorunu

Sanırım siz kurulumda biçimlendirme hatası yapıyorsunuz ki disk görünmüyor. Kurulum Rehberini gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Ayrıca kurulum yaparken diski ne olarak biçimlendirdiniz onu açıklamamışsınız. Uyguladığınız adımları bize tam olarak açıklayın.
https://www.technopat.net/sosyal/konu/os-x-10-10-yosemite-raw-İmajı.120024/

Biçimlendirme böyle yapıyorum.
Yedek HDD'ye ilk mac kurdum daha sonra win kurdum ( Mac AHCI'de kuruldu Win 7 IDE kuruldu çünkü achi de hata olarak BIOS'dan ide gecin. Kurulum olmaz yazdı devam edemedim)
Buyur burda tekrardan mac kurulum aşaması achide buraya kadar geliyorum:

ImageUploadedByTapatalk1429620076.277628.jpg
ImageUploadedByTapatalk1429620087.584027.jpg

ImageUploadedByTapatalk1429619839.660469.jpg
ImageUploadedByTapatalk1429619863.420322.jpg
ImageUploadedByTapatalk1429619902.225668.jpg

Bu yöntemi HDD'ye sadece Mac yüklerken denedim her ikisini denedim.
Yoksa anakart mı bozuk diye düşünmüyor degilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'de 2.bölüm Untitled'in altında Seçenekler kısmına tıkla GPT olarak seçmen gerekiyor. 1.Bölümüde Mac OS X Genişletilmiş Günlüklü olarak seçip HDD formatlayıp, kurulumu öyle yapın.

Merhaba dostum.
Kusura bakma 3 gündür cevap yazamıyordum, çünkü üyelik yetkilerim kısıtlanmış.

Konu benim açımdan önemini yitirmişdir. İlk kez yaptığım türkçe karakter hatasından sonra konu içinde yardım alırken birden bire yetki kısıtlaması almak gereksizdi.

Kısacası insan baştan bir uyarılır " kardeş bak burayı düzelt hata yaptın " falan filan ama yok önüne gelen tak kısıtlandın.
Elinde yöneticilik olan burda egolarını tatmin ediyor.

Gerçekten eleştiriye açıksanız beni banlamadan cevap yazabilirsiniz.

Konu içinde bana yardım eden herkeze çok teşekkürler.

Not: yazının hepsinde türkçe karakter kullanılmıştır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkeze iyi akşamlar.
Sanırım cezam bitti ama tam olarak konu içinde hangi yazımda hata var ve ben bunları nasıl düzeltebilirim.
İpad'den hem safari hem de tapatalk üzerinden düzeltmeye çalıştım ama yapamadım.
Rica etsem engellemeden önce nasıl yapacagımı söylerseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı