OS X Mavericks 10.9.dmg dosyasını TransMac ile USB'ye nasıl yazıcam ?

Adem UYSAL

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Aydın Merkez
Daha fazla  
Meslek
PC EDİTÖR- Personel
Arkadaşlar siteden Mavericks 10.9.1 sürümü mevcut, fakat internetim yavaş olduğu için indirme zaman zaman duruyor ve iptal ediyordu otamatikmen. Bende vermiş olduğum link'ten torrent bağlantısı kullanarak, dosyayı indirdim. Araştırdım Google'da ama net bir sonuç bulamadım. TransMac ile indirmiş olduğum Mavericks 10.9.dmg dosyasını USB'ye nasıl yazıcam ?

Mavericks 10.9.dmg Dosyasını indirdiğim bağlantı adresi :

Download Niresh Mac OS X Mavericks 10.9.0 for AMD and Intel / for Apple and Non-Apple Computers Torrent - KickassTorrents

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ; şimdi forum da (raw imajı ) olarak geçiyor ana konu, ve bu sayade, hem windows 8, hemde Mavericks'i kullanabiliyoruz. Peki benim indirmiş olduğum .dmg uzantılı dosya ile bunu yapabilir miyim ? Yani USB'ye yazdıktan sonra, Forum da anlatılanları harfiyyen uygularsam, ben de aynı neticeye ulaşmış olur muyum ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce Mac OS i kurup ardından da windows kurarsanız çift işletim sistemine sahip olabilirsiniz. .dmg veya .raw olması farketmez başarılı olarak kurduktan sonra.

Önce Mac OS i kurup ardından da windows kurarsanız çift işletim sistemine sahip olabilirsiniz. .dmg veya .raw olması farketmez başarılı olarak kurduktan sonra.

Hocam ben bu (.dmg) fomatlı dosyayı hangi program ile açıp USB'ye yazacağım. TransMac ile deniyorum ama hata veriyor. Biri bana bu konuda yardımcı olabilir mi ?
(.raw) Dosyasını indiremiyorum, sebebi ise internet'im yavaş ve tarayıcı belli bir müddet sonra indirmeyi iptal ediyor. Torrent bağlantısı yokmu bu (.raw) uzantılı dosyanın ?

Her DMG dosyası USB belleğe yazılamaz. Hele ki kafanıza göre DMG indirirseniz kesinlikle yardımcı olmamız mümkün değil. Her DMG bootable değildir en başta.

İndirdiğiniz sürüm Niresh sürümü. Transmac ile USB belleğe Restore edilebiliyor.

Usb belleğe restore ediyoruz. Fakat başlangıçta videonuzdaki gibi kurulum ekranları gelmedi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı