Os X Mavericks (Sorularım)

Yer
Gebze
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı & ArtArtist
Sayın arkadaşlar Mac OS X Mavericks ile ilgili bir kaç sorum olacak:

1. Recep Baltaş beyin tavsiyesi ve yardımları ile Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi » Technopat bu rehberde bahsedilen ve sonradan güncellenen 10.9.2 sürümünü RAW olarak yandex hesabım üzerinden indirdim ama bana çok karmaşık geldi. Ben dual boot kullanmayı pek düşünmüyorum. Bu text Kext düzenleme olayına falan girmeme gerek var mı ?

2. Sistemimin driver bilgilerini mac için nasıl kodlarını alabilirim? Ethernet chipseti RTL8168 gibi (alıntıdır)

3.Bende sanal mac'te var bu 10.9.2 RAW imajını UniBeast programı ile hazırlasam bir sakıncası olur mu?

4.Bu boot etmeden önce ekran kartım ati kodları boot etmeden önce girsem bir sakıncası var mı?

Çok sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kurulum kolay olsa herkes kurardı adı üstünde hackintosh zahmetli bir o kadar da? zor bir iş donanım ile ilgili kext leri araştırıp bulman lazım. Unibeast ile hazırlayabilirsin Ekran kartı ID'sini ögrenip ona göre girmelisin.

Senin sorun
3. bende sanal mac te var bu 10.9.2 RAW imajını UniBeast programı ile hazırlasam bir sakıncası olurmu

Benim yanıtım.
Ben Win32 Disk Imager ile yaptım.

İnan Unibeast'tan daha kolay.

Ayrıca 3 makineye bu kurulumu yaptım birisi 4 saat sürdü diğer ikisi 5 gün. Dolayısı ile kolay bir şey değil. Biraz uğraşmak gerekiyor.
Sorularına gelince...
Kext olayına girmeden bu iş mümkün değil.
Önce kurulumu yap daha sonra ekran kartın ve ethernet kartın ile iligili kext dosyalarını sosyal altında rahatlıkla bulabilirsin. Verdiğim linkte anlatılanları harfiyen uygularsan en az sorunla karşılaşırsın. Ayrıca sosyal bibirimize destek olmak için tasarlanmış ama yardımcı olamadıysam da kusura bakma elimden gelen bu kadar.

Senin sorun
3. bende sanal mac te var bu 10.9.2 RAW imajını UniBeast programı ile hazırlasam bir sakıncası olurmu

Benim yanıtım.
Ben Win32 Disk Imager ile yaptım.

İnan Unibeast'tan daha kolay.

Ayrıca 3 makineye bu kurulumu yaptım birisi 4 saat sürdü diğer ikisi 5 gün. Dolayısı ile kolay bir şey değil. Biraz uğraşmak gerekiyor.
Sorularına gelince...
Kext olayına girmeden bu iş mümkün değil.
Önce kurulumu yap daha sonra ekran kartın ve ethernet kartın ile iligili kext dosyalarını sosyal altında rahatlıkla bulabilirsin. Verdiğim linkte anlatılanları harfiyen uygularsan en az sorunla karşılaşırsın. Ayrıca sosyal bibirimize destek olmak için tasarlanmış ama yardımcı olamadıysam da kusura bakma elimden gelen bu kadar.

Dostum iyi diyorsun hoş diyorsunda zahmetini bende biliyorum. Ben uğraşmaktan bir korkum yok ama..

2. Sistemimin driver bilgilerini mac için nasıl kodlarını alabilirim? Ethernet chipseti RTL8168 gibi (alıntıdır) şu sorumda sorduğum şey şuydu ben misal ses kartımın İD sini nasıl alacağım? Maç kurduktan sonra mı? Önce mi? Sistem bilgisi alan program mevcut elimde ama bu istenilen şeyi vermiyor. 
Bu kurulum kolay olsa herkes kurardı adı üstünde hackintosh zahmetli bir o kadar da? zor bir iş donanım ile ilgili kext leri araştırıp bulman lazım. Unibeast ile hazırlayabilirsin Ekran kartı ID'sini ögrenip ona göre girmelisin.

Dostum sağol ama ben kurulumda pek zorlancağımı sanmıyorum. Benim kafamı yoran kısım ses kartımın maç uyumlu driver'ı nasıl bulcam? Diğer donanım driverlarını nasıl bulcam? Bunu mac kurduktan sonra hangi programla öğrenicem veya kurmadan önce windows üzerinde.

Mac kurduk'tan sonra System Info programını indirip çalıştırın.

Sürücüsünü aradığınız aygıtın ID'lerine bakın.

Kexts adresine girin ve aygıt ID'lerine göre arayın:

Peki dostum benim ekran kartım ati yani AMD boot ekranınıda graphicenebler-yes komutunu girecem heralde aksi taktirde orada takılacaktır.

Peki dostum benim ekran kartım ati yani AMD boot ekranınıda graphicenebler-yes komutunu girecem heralde aksi taktirde orada takılacaktır.

Bunu denemeden bilemezsin. Ben kurmadan önce win7 üzerinden tüm donanımın özelliklerine baktım. Aygıt yöneticisinden rahatlıkla görebilirsin. Everest ile görebilirsin. Bunlarda bir sorun yok. Kurulum esnasında kod girmen gerekirse, girebileceğin tüm kodlar, nedenleri ve sonuçları forumda zaten var. Yapacağın tek şey var. Recep bey'in video'yu aç ve söylenenleri sırasıyla yap orada herşey çok net anlatılmış. Ondan sonra çözemediklerini buradan araştırmaya başla. Biz nereden bilelim kurulumda senin hangi sorunla karşılaşacağını. Kurduğum 3 makina da ati ekran kartı vardı ama kurulumda hiç bir sorun çıkarmadı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı