OS X Yosemite i5 3317U Turbo Boost Ayarlama

tokuchi

Hectopat
Merhabalar, şu link ( SSDT Creation ) teki yöntemi uygulayarak ssdt.aml dosyası oluşturdum onu da efi/clover/acpi/patched yoluna attım. Config.plist olarak da şu link ( OS-X-Clover-Laptop-Config/config_HD4000_1366x768.plist at master · RehabMan/OS-X-Clover-Laptop-Config · GitHub ) 'tekini kullandım direk. Sadece <key>CStates</key> <false/> <key>PStates</key> <false/>'teki false yerine true yazdım ama bir işe yaramadı. Intel Power Gadget'tan baktığım zaman frekans 1.6 ghz olarak sabit. Nasıl 2.6'ya kadar çıkarabilirim?

SSDT ile Speedstep/ Güç yönetimi aktif olur. Bu sayede sistemin boşta iken maksimum çalışmaz. Buda enerji tasarrufu sağlar, ısınmayı önler. Sisteminde aynı anda bir kaç tane uygulama aç ve sonuçları kontrol et. Bu noktada işlemci değerlerinin değişip değişmediğini kontrol edebilirsin.
Speed step çalışıp çalışmadığını anlamının bir diğer yolu:
Yaptığın düzenlemelerin doğru olarak çalıştığından emin olmak istiyorsan. Aşağıdaki bağlantıdan şu kext indir ve bunu herhengi bir kext yükleyici ile kur. Ardından sistemi yeniden başlat ve 'Console' uygulamasını çalıştır. Uygulama içindeki Search kutusuna AICPU yaz. Eğer aşağıdaki resimdeki gibi bir sonuç görürsen speedstep aktif demektir.
Speedstep.png

Not: Yukarıdaki kext kimi zaman kernel panic verebilir. Bunu belirteyim. Bu durumda bu kext silmek için Windows üzerinden OS X kurulu bölüntüye ulaş. System / Library/ Extensions içinden kexti sil. Yada Sistemi -s komutu ile başlatırsın. Burada şu komutu girersin.

Kod:
mount - uw /
cd /System/Library/Extensions
rm -rf SİLMEK_İSTEDİĞİN_KEXT.kext
sudo rm -rf /System/Library/Caches/*
shutdown -r now

AICPUPowerManagement.kext indir.
Dropbox - AppleIntelCPUPowerManagementInfo.kext.zip

İkinci mesajda yazdım. Speedstep sistem boşta iken fazla güç tüketmesin diye var. ve senin son paylaştığın son resimde speed step devrede ki bu iyi bir şey. Test etmek için bir kaç uygulama aç ve Intel gadget takip et.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı