Osmanlı yüzünden linç edilmek

Kastor

Hectopat
Yer
12. yüzyıldaki Şam
Daha fazla  
İnstagram'da Osmanlı'ya hakaret eden birisine yaptığı hareketin yanlış olduğunu, Osmanlı'nın bizim tarihimizdeki devletlerden birisi olduğu için sevip saygı duymamız gerektiğini söyledim. Ancak bu arkadaş gibi düşünen bazı kişiler Osmanlı'nın ne kadar kötü bir devlet olduğunu söyleyip üstüne bana da cahil deyip beni linç ettiler. Anlamıyorum tarihimizdeki bazı kişilere veya devletlere hakaret edenleri. Fark ettim ki en çok Atatürk'e ve Osmanlı'ya yapıyorlar bunları. Sizce böyle kişilerin amacı ne?

Osmanlı'nın bizim tarihimizdeki devletlerden birisi olduğu için sevip saygı duymamız gerektiğini söyledim.
Kimse kimseyi sevmek zorunda değil, Atatürk'ü de sevmeyebilirsiniz ama bu kimseye saygısızlık yapma hakkını size kazandırmaz. Atatürk'e de, padişah Mehmet'e de, bakkal Ahmet'e de hakaret edip küfür etme hakkın yok

Ha insanlarin sözleriyle çok fazla şey de öğrenebilirsiniz. Mesela ben Atatürk'ü sevmeyen birinin hiç vatana ve millete hayırlı bir iş yaptığını görmedim :) Atatürk yaptığı için Atatürk'ü sevmiyor iste.

Son olarak sosyal medyayı da çok dikkate almayın. Beyinsiz sayisi çok.

İnstagram'da Osmanlı'ya hakaret eden birisine yaptığı hareketin yanlış olduğunu, Osmanlı'nın bizim tarihimizdeki devletlerden birisi olduğu için sevip saygı duymamız gerektiğini söyledim. Ancak bu arkadaş gibi düşünen bazı kişiler Osmanlı'nın ne kadar kötü bir devlet olduğunu söyleyip üstüne bana da cahil deyip beni linç ettiler. Anlamıyorum tarihimizdeki bazı kişilere veya devletlere hakaret edenleri. Fark ettim ki en çok Atatürk'e ve Osmanlı'ya yapıyorlar bunları. Sizce böyle kişilerin amacı ne?
Genelikle bu ergenler arasında daha fazla.Havalı sanıyorlar ve gelen geçen tüm değerlere sövüyorlar.

Geçmişimizi silemeyiz lakin ders çıkarmamız lazım Osmanlı'nın en kötü özelliği bugün de hala var olduğu gibi gericiliğin ön planda olması ve din kisvesi altında her haltın yenmesiydi bilime, gelişime açık olmaması bu yüzden şahsen Osmanlı döneminde ki yönetim biçimini savunmam ama küfür etmem geçmişte kalmış sonuçta dediğim gibi ders çıkartmamız lazım. Küfür edenler genelde iki kutuplular Atatürk'ün dine karşı bir savaş içinde olduğunu düşünüp ağır islamcı geçinenler ve Osmanlı dönemi gericiliğin geri gelmesini isteyip şeriat kanunları ile yönetilmesini isteyenlere karşı çıkanlar olay bundan ibaret burada kilit nokta insanların artık birşeyleri sorgulamaması, düşünmemesi ve bu şekilde bağnaz bir tutum sergilemeleri buda toplum olarak her anlamda bizi gericileştiriyor.

Geri
Yukarı