Otaku Nedir? Bir Otaku Olup Olmadığınızı Öğrenin!

Sizin fanatik veya bağımlı olduğunuz bir konu var mı?
Herkesin var fakat bu aşırı. Örneğin donanımla ilgileniyorum ve fanatik sayılırım şimdi ben robotkun mu oldum ? Anime izleyene lafım yok ki bende izledim zamanında ama siz boş yapıyorsunuz. Japonca kelimeleri kullanarak havalı olmuyorsunuz yok kun anne babaya farklı hitap bunlar işin saçmalık boyutu.

Hocam aşırı olsun olmasın. Sonuçta saygı duymamız gerek. Mesela, bir insan gelip futbolda acayip fanatik davransın. Yani öyle böyle değil, kaybettiğinde küfürleri yağdıran, kazandığında da "Bak nasıl yendik ama, adam olun aklınızı alırız" türünden sözler söyleyen birisi. Bir de bu adamın oyuncu bir arkadaşı olsun. Bilgisayar oynarken kaybettiği için çok sinirlenen bir kişi. Şimdi, bu kişi gelip de "Yav kardeş neden sinirlendin ki? Alt tarafı bilgisayar oyunu, abartma" demesi yakışık alır mı?

Ne olursa olsun. Sonuçta o da bir insan. Bence bu durum da gayet normal. Hayatımıza renk katmak için, insanda bir miktar da olsa delilik olmalı :)

Hocam aşırı olsun olmasın. Sonuçta saygı duymamız gerek. Mesela, bir insan gelip futbolda acayip fanatik davransın. Yani öyle böyle değil, kaybettiğinde küfürleri yağdıran, kazandığında da "Bak nasıl yendik ama, adam olun aklınızı alırız" türünden sözler söyleyen birisi. Bir de bu adamın oyuncu bir arkadaşı olsun. Bilgisayar oynarken kaybettiği için çok sinirlenen bir kişi. Şimdi, bu kişi gelip de "Yav kardeş neden sinirlendin ki? Alt tarafı bilgisayar oyunu, abartma" demedi yakışık alır mı?
İyide verdiğin örnekler alakasız. Bir LOTR fanı çıkıp elfçe kelimleer kullanıp kendine lakap takmıyor senin dediğin holiganlık.

Olur mu hocam? Elvish name generator siteleri var. Koca LOTR forumlarında elfçe nickname'lerle hitap ediyorlar birbirlerine. :D Ben tartışmayayım da kültürel katkı olsun benimki. :D

Benim elfçe ismim Lolindir mesela. :D

Hiç alışamadım. :D

Ne o öyle. Silindir gibi. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı