Otellerde çalışmak

Y. Kesgin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Antalya, Muğla gibi sahil otellerinde çalışmak istiyorum. İzin günlerimde bana o ortamlar çok iyi gelir. Yabancı dil bilmiyorum. Tüm zamanlı çalışmak benim için daha iyi, ama tecrübe için sezonsal da olabilir tabii. Acaba otellerde kesin çalışmaya karar verirsem dil bilmeden iş bulabilir miyim? Ya da hangi pozisyonu seçmeliyim ilk? Müşteri ilişkilerim gayet iyi, süper marketlerin bana kattığı. Çalışma temposu açısından da sorunum yok. Kalacak yerler çok kötü diyenler de var, genelde lojmanlar nasıl mesela? Bir de ben 34'üm, yaş sorunu olur mu? Bunlar gibi sorular var aklımda, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sezon zamanı oralarda çalışmak çok aşırı yorucudur. Mesai geç biter, erken başlar.. Zamanında oralarda çalışan, staj yapan çok arkadaşım hatta akrabalarım olmuştu. Kan ağlayarak döndü çoğu.. Yatacak yer, yemek falan herşeyi veriyorlar ama çalışma şartları çok ağırmış..

Ben 2 dönem çalıştım. Kalacak yerimiz fena değildi. Biraz rahat bir ortamdı. Fakat iş çok kolay değil haberiniz olsun. Dil bilmeden turist ağırlıklı otellerde önde çalışmanız zor gibi. Mutfak olabilir. Hatta mutfak daha iyi bile olabilir.

Şu an otellerde staj yapan yakın bir arkadaşım var. İnan göründüğü gibi değil o işler. Eve gece 2’de gelip sabah 8’de gittiği oluyor.

Ben 2 dönem çalıştım. Kalacak yerimiz fena değildi. Biraz rahat bir ortamdı. Fakat iş çok kolay değil haberiniz olsun. Dil bilmeden turist ağırlıklı otellerde önde çalışmanız zor gibi. Mutfak olabilir. Hatta mutfak daha iyi bile olabilir.

Peki dil bilmeden de resepsiyon, bellboy, komi, barmen vs. gibi daha sosyal tarafta çalışanlar var mı? Hani yine ilk başta bilmez, ama mesleğin gereği kadar kendini Rusça(Antalya otelleri için) ve İngilizce de geliştirmiş kişiler var mı mesela?

Geri
Yukarı