Otellerde nasıl çalışabilirim?

Çalışma saatleri konusunda en laf söylemeyeceğim yerdir büyük oteller. 4 Otelde çalıştım ve hepsinde 8 saatlik vardiya içerisinde mola saatlerinizi de kullanıyordunuz.
Hatta mesaiye kalmaya korkarak bakmayın. Mesaiye kalındığında %90 molanız şu şekilde oluyor: Saat 12 de öğlen molanızı yapıyorsunuz, 4 den sonra mesaiye kalırsanız saat 5 e kadar sizi arayıp soran olmuyor saat 5 de çalışmaya gidip eğer mesainiz uzunsa yine o kişilerin yemek molasında tekrar çıkıyorsunuz. Toplam 2 saatlik bir mola yani en az.

Özelliklede çalışmama rağmen para alamadığım, 14 saat çalışıp asgari ücretin altında kazandığım yerleride düşünürsek. Neyse, kine gerek yok...
İyiymiş hocam.
Önce komi olarak gireyim. Böylesi daha mantıklı.
Brr de komiler asgari ücret alıyor değil mi?
Bir de hocam bahşişler çok oluyor mu? Benim abim barmendi.
Çok iyi bahşiş aldığını söylüyordu.

Çalışma saatleri konusunda en laf söylemeyeceğim yerdir büyük oteller. 4 Otelde çalıştım ve hepsinde 8 saatlik vardiya içerisinde mola saatlerinizi de kullanıyordunuz.
Hatta mesaiye kalmaya korkarak bakmayın. Mesaiye kalındığında %90 molanız şu şekilde oluyor: Saat 12 de öğlen molanızı yapıyorsunuz, 4 den sonra mesaiye kalırsanız saat 5 e kadar sizi arayıp soran olmuyor saat 5 de çalışmaya gidip eğer mesainiz uzunsa yine o kişilerin yemek molasında tekrar çıkıyorsunuz. Toplam 2 saatlik bir mola yani en az.

Özelliklede çalışmama rağmen para alamadığım, 14 saat çalışıp asgari ücretin altında kazandığım yerleride düşünürsek. Neyse, kine gerek yok...

Bu arada ekleme yapayım, bu büyük oteller kıyafet ve ayakkabıyı personele kendi temin ediyor, her personelin en az 2 adet kıyafeti var numaralı. Otelde kişisel kilitli dolabınız oluyor. Her gün çamaşırhaneden temiz kıyafetlerinizi alıyorsunuz.
Hocam komiler asgari ücret alıyor değil mi?

Son düzenleme:
İyiymiş hocam.
Önce komi olarak gireyim. Böylesi daha mantıklı.
Brr de komiler asgari ücret alıyor değil mi?
Barda çok fena bahşiş dönmekte...
Evet komiler asgari ücret alıyorlar.
Deneyiminiz yoksa kominin üstü bir şekilde giremezsiniz zaten. İş sözleşmemi buldum bu arada, en az 2 yıl sektörel tecrübe istediği belirtilmiş normal şartlarda.

Barda çok fena bahşiş dönmekte...
Evet komiler asgari ücret alıyorlar.
Deneyiminiz yoksa kominin üstü bir şekilde giremezsiniz zaten. İş sözleşmemi buldum bu arada, en az 2 yıl sektörel tecrübe istediği belirtilmiş normal şartlarda.
Komilik için mi en az 2 yıl tecrübe isteniyor?
Bir de internette aratınca en düşük 9k bir şey diyor komi maaşı için.
Ortalama 11k.

Komilik için mi en az 2 yıl tecrübe isteniyor?
Garsonluk için yazmıştım.
Bir de internette aratınca en düşük 9k bir şey diyor komi maaşı için.
Ortalama 11k.
Güncel maaşları bilmiyorum. En son demi şef için 14500 TL maaş verdikleri bir işten aradılar ama dönüş yapmadım evde yatmak tatlı geliyor :D. Komiye ortalama 11 bin tl veriyorlarsa ya beni bedavaya çalıştırtmak istediler yada o mesai dahil ücretidir ve köpek gibi çalıştırtıyorlardır.

Garsonluk için yazmıştım.

Güncel maaşları bilmiyorum. En son demi şef için 14500 TL maaş verdikleri bir işten aradılar ama dönüş yapmadım evde yatmak tatlı geliyor :D. Komiye ortalama 11 bin tl veriyorlarsa ya beni bedavaya çalıştırtmak istediler yada o mesai dahil ücretidir ve köpek gibi çalıştırtıyorlardır.
Kariyer.net'in yalancısıyım.
file:///C:/Users/konta/OneDrive/Resimler/Ekran%20G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCleri/Ekran%20G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC%20(6).png

Komilik işimi görür hocam ya.
Zaten bu alanda kariyer yapmayı planlamıyorum. Yoksa hoş.
Nakit lazım da. E-ticarete gireceğim inşallah.
Bir de hocam demi şef ne oluyor?
Çok soru sordum kusura bakmayın.

Kariyer.net'in yalancısıyım.

Komilik işimi görür hocam ya.
Zaten bu alanda kariyer yapmayı planlamıyorum. Yoksa hoş.
Nakit lazım da. E-ticarete gireceğim inşallah.
Bir de hocam değil mi şef ne oluyor?
Çok soru sordum kusura bakmayın.

Hocam bende konuşmamız yarıda kesilmesin diye mesajlarınızı raporlamadan cevap verdim ama lütfen geriye dönük mesajlarınızı düzenleyin. Yazım yanlışları, çift mesajlar. Moderatörler de yorulmasın sizde ceza almayın amacım.

Değil mi şef, mutfakta kominin üstüdür. Onunda üstünde chef the partie, sous chef ve executive chef olur.
Kısa süreli nakit kazanmak için komi olarak çalışmanız uygun bir seçenektir. Sözleşme süresine dikkat edin. İhtiyaçlarınızın çoğu otel tarafından karşılanacağından pek gideriniz olmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bende konuşmamız yarıda kesilmesin diye mesajlarınızı raporlamadan cevap verdim ama lütfen geriye dönük mesajlarınızı düzenleyin. Yazım yanlışları, çift mesajlar. Moderatörler de yorulmasın sizde ceza almayın amacım.

Değil mi şef, mutfakta kominin üstüdür. Onunda üstünde chef the partie, sous chef ve executive chef olur.
Kısa süreli nakit kazanmak için komi olarak çalışmanız uygun bir seçenektir. Sözleşme süresine dikkat edin. İhtiyaçlarınızın çoğu otel tarafından karşılanacağından pek gideriniz olmayacaktır.

Merhaba bir şey soracağım
Peki çalıştığımız otelde konaklayabilir miyiz?

Hocam ben kariyer.net adlı siteden arayacağım ama hangi kategoriyi seçeceğimi anlamadım.
Ben sadece yazları çalışmayı düşünüyorum herhangi bir tecrübem yok sizce hangi meslek üzerinden aratmalıyım.
Konudaki mesajları okursanız aklınızda her iki mesleğinde nasıl bir şey olduğu canlanır. Sizi tanımadığımdan bir şey diyemem bu konuda.

Mutfak bölümüne yeni birinin girmesi çok zor.

Geri
Yukarı