Çözüldü OTG yazılımsal mı donanımsal mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ServerTower

Kilopat
Daha fazla  
Sorum çok basit: OTG yazılımsal bir özellik midir, donanımsal bir özellik mi? Eğer telefonumu rootlarsam kurcalayarak açabilir miyim? Mantık açısından telefon şarj girişinden enerji alıyorsa verebilmeli de, ki bilgisayara bağladığımızda veri kabloları işlevsel ama elektrik kablolarını bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Telefonunuzun modeline göre değişir. Mesela benim Sony Xperia L telefonumu rootlayınca OTG takabiliyordum. Fakat biraz farklı bir şekilde. Aynı kabloyla değil, takacağın USB'ye başka bir kabloyla enerji vermen gerekiyordu.
Örnek bir video
Telefonunuzun modeline göre değişir. Mesela benim Sony Xperia L telefonumu rootlayınca OTG takabiliyordum. Fakat biraz farklı bir şekilde. Aynı kabloyla değil, takacağın USB'ye başka bir kabloyla enerji vermen gerekiyordu.
Örnek bir video

Çözüm
Donanımsal kısmı çoğu telefon için dönüştürücüden ibaret.

1 adet 0.1mm2 kablo bile olsa donanımsal sayılır. Ve o donanım olmadan çalışmaz. Donanımsal kelimesini küçümsemeyin bence.

Sonuçta kablosuz şarj özelliği de 1 adet incecik bir kablodan ibaret. Ama olmaz ise telefon kablosuz şarj olmuyor.

Artı -1 Eksi
OTG yazılımı donanımsaldır. Soket şarjı dişarı aktaracak şekilde tasarlanmamış.
Soketi değiştirirsek düzelir mi?

Örnek bir video
OTG-Y kablosundsn bahsediyorsun galiba. Hangi ayarlarla oynamamkz gerekiyor biliyor musun acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı