Oto elektrik vs. engelli kadrosunda çalışmak

Makaleler
45
İyi Sosyal'ler,

1 aydır oto elektrikte çalışıyorum sanayide. Bu işe devam mı edeyim, yoksa engelli kadrosunda asgari ücret ile mi çalışayım? Ama çalıştığım yer, "Ama 1 sene, ama 3 sene boyunca yapmasını öğrendikten sonra güzel bir hayat yaşarsın." şeklinde bir cümle söyledi. Ama asgari ücret ile çalışırsam 15 yılda emekli olacağım. Kendim yatırabilme şansım varsa iyi olur.

Sağlık en başta geliyor ancak onu alacak para lazım. O yüzden hangisinin daha iyi olacağını düşünüyorum. Engelli sigortamı benim yatırabilme şansım var mı? Çoluk çocuk sahibi olmadığım için asgari ücret beni keser. Ama ileride ne olacak bilmiyorum. Oto elektrik emek istiyor öğrenmek için. Ama usta olduktan sonra düzgün bir işim olacak mı diye düşünüyorum.

Asgari ücret de kötü değil fakat hangisinin para kazandırdığını düşünüyorum. Hatta PC yazılımı değil de; PC tamiri, toplaması, bakımı vb. şeyleri yapmanın iş olanağı olup olmadığını sorguluyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Hocam otomotiv sektörü de bitecek gibi değil. Elektrikli araçlar yaygınlaşıyor malumunuz onun için de ustalara ihtiyaç var. Ulaşım içinde olduğundan herhangi bir iş olanaksızlığı yaşanacağını düşünmüyorum.

İyi Sosyal'ler,

1 aydır oto elektrikte çalışıyorum sanayide. Bu işe devam mı edeyim, yoksa engelli kadrosunda asgari ücret ile mi çalışayım? Ama çalıştığım yer, "ama 1 sene, ama 3 sene boyunca yapmasını öğrendikten sonra güzel bir hayat yaşarsın." şeklinde bir cümle söyledi. Ama asgari ücret ile çalışırsam 15 yılda emekli olacağım. Kendim yatırabilme şansım varsa iyi olur.

Sağlık en başta geliyor ancak onu alacak para lazım. O yüzden hangisinin daha iyi olacağını düşünüyorum. Engelli sigortamı benim yatırabilme şansım var mı? Çoluk çocuk sahibi olmadığım için asgari ücret beni keser. Ama ileride ne olacak bilmiyorum. Oto elektrik emek istiyor öğrenmek için. Ama usta olduktan sonra düzgün bir işim olacak mı diye düşünüyorum.

Asgari ücret de kötü değil fakat hangisinin para kazandırdığını düşünüyorum. Hatta PC yazılımı değil de; PC tamiri, toplaması, bakımı vb. şeyleri yapmanın iş olanağı olup olmadığını sorguluyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Otomotiv sektörü bitmez ama klasik oto elektrikçiler dizel/benzinli araçlar ile birlikte bitecekler.
Elektrikli otomobillerin onarımı tamamen dijital olacağı için bilgisayar ile ilgili bir alanda çalışman senin için daha yararlı olacaktır.

Arkadaşlar elektrikli otomobil falan dediler ya. Elektrik elektronikle ilgilenebilirsiniz. Arduino vs...
Yararı olacağı görüşündeyim. Haberlerde görmüştüm. Adam elektronik sistem döşüyor arabaya. Komutla kapısı falan açıyordu. Bir araştırın derim.

Geri
Yukarı