Oto sanayide çalışmak nasıl?

Elbette kardeşim. Meslek öğrenmek için uygun bir yer. Çalışma şartları ise özellikle kış aylarında zor oluyor. Saatleri ise bazen uzayabilir. İş öğrenene kadar parada ısrar etmeyin. Zaten en azından kalfa olunca yaptığınız işe göre para alırsınız. Sanayide de çalıştım.

Küçükken sanayide sadece iki hafta çalışmıştım. Belki tavsiye vermek için yetersiz bir süre fakat öncelikle böyle bir şey düşündüğün için seni takdir ediyorum. Kaliteli üniversiteler hariç tüm üniversitelerin çöp olması sonucu böyle bir girişimde bulunman takdir edilesi bir davranış. İleride sen kazançlı çıkacaksın diyorum. Yaşıtların üniversiteyi bitirip mezun olduktan sonra kendini sudan çıkmış balık gibi hissederken sen kazandığın paralarla, aldığın lüks ev ve arabayla meşgul olacaksın. Demem o ki, doğru yoldasın bir meslek öğren. Okulu bırak demiyorum, bırakma evet, yine oku ama çoğu üniversitenin çöp olduğu bir ortamda sadece üniversiteyle kalma bunu demek istiyorum. Bu yüzden doğru yoldasın... Konuya gelecek olursak, orada öncelikle sanayi jargonunu öğreneceksin merak etme oldukça eğlenceli, seni hayata hazırlar, korkma. Tanıdık vasıtasıyla işe girebilirsin eğer tanıdık yoksa sanayide dolaşıp dükkanlara eleman ihtiyacı olup olmadığını sorabilirsin. Yoksa, eleman ihtiyacı olan tanıdıklarına yönlendirmelerini isteyebilirsin merak etme yardımcı olurlar. Herkes sanayicileri kötü olarak bilse de özünde iyi insanlardır ve sanayi ortamı oldukça eğlencelidir. Gırgır, muhabbettir. İşe girdikten sonra mesleği öğrenmeye çalış. Kendini ne kadar geliştirirsen o kadar rahat eder ve aranılan insan olursun, bunu unutma. Ve ilk aşamada paraya çok önem verme sadece mesleği öğrenmeye çalış inan ileride çok rahat edeceksin. Ustan sert çıkarsa üzülme, herkesin aynı durumda olduğunu düşün ve kendini motive et. Kolay gelsin :)

Geri
Yukarı