Oto tamircilik vs oto elektrikçilik vs kaynakcılık (demircilik)

PrPredatorr

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
İşsiz Bir Meraklı
Hangisi çıraklık kalfalık ve ustalıkta daha çok azandırır hırslı birisiyimdir istersem heves edersem yaparım benim için parası ve geleceği önemli zor olsun sıkıntı değil.

Elektrikçilik diğerlerine göre daha hafiftir. İlginizi çeken'e yönelin. Demircilik dediğiniz demir doğrama mı?

Hayır kaynakcılık mesela prefabrik ev kümes balkon demiri gibi.

Hocam üçüde şu an aranan meslekler kimse çalışmadığı için çırak yetiştiremiyorlar, herhangi birini seçebilirsiniz.

Hangisi en çok kazanır.

Hangisi çıraklık kalfalık ve ustalıkta daha çok azandırır hırslı birisiyimdir istersem heves edersem yaparım benim için parası ve geleceği önemli zor olsun sıkıntı değil.

Tamamen bana göre konuşuyorum sanayiye gidip oradaki ustalara usta sorması ayıp diye lafa girip öğrenebilirsin daha doğru olur ama bana soracaksan oto tamirciliği çıraklıktan başlayıp çok daha şey kazandirabilir.

Okumada gözün yoksa kafan da çalışıyorsa, oto elektrik elektroniği öğrenebilirsin. İlk işe amelelikle başlarsın daha sonrasında kendini geliştirip ECU işlerine, otomobil yazılım işlerine atılırsın. Yalnızca yazılım ve elektronik üzerine çalışan işletmeler var. Sağlam para kazanıyorlar. Bu arada standart oto tamircisi de güzel para kazanır ama amelelik de yapar.

Tamirci tabii ki işi öğrendiğinizde kendi iş yerinizi açabilirsiniz adamlar kaputu açmaya 100 lira ister oldu :D

Okumada gözün yoksa kafan da çalışıyorsa, oto elektrik elektroniği öğrenebilirsin. İlk işe amelelikle başlarsın daha sonrasında kendini geliştirip ECU işlerine, otomobil yazılım işlerine atılırsın. Yalnızca yazılım ve elektronik üzerine çalışan işletmeler var. Sağlam para kazanıyorlar. Bu arada standart oto tamircisi de güzel para kazanır ama amelelik de yapar.

Tamamen bana göre konuşuyorum sanayiye gidip oradaki ustalara usta sorması ayıp diye lafa girip öğrenebilirsin daha doğru olur ama bana soracaksan oto tamirciliği çıraklıktan başlayıp çok daha şey kazandirabilir.

Hocam peki oto tamircimi oto elektrikcimi daha çok kazanır yani elektronik arabalara elektrikli arabalara geçiyor artı kher şey siz ne dersiniz elektrikli arabaların olduğu bie dönem düşünelim kaynakcılıkta pek fena değil tabii oto tamşirci fazla kazanıyorsa ben onu tercih edeceğim gerisi önemli değil tamircimi oto elektrikcimi daha çok kazanır.

Hocam peki oto tamircimi oto elektrikcimi daha çok kazanır yani elektronik arabalara elektrikli arabalara geçiyor artı kher şey siz ne dersiniz elektrikli arabaların olduğu bie dönem düşünelim kaynakcılıkta pek fena değil tabii oto tamşirci fazla kazanıyorsa ben onu tercih edeceğim gerisi önemli değil tamircimi oto elektrikcimi daha çok kazanır.
Elektrik tamirciliği daha geleceğe yönelik olabilir belki diye düşünüyorum sonuçta en fazla 2045 e kadar büyük ölçüde elektrik araçlara geçilmiş olacak.

Hayır kaynakcılık mesela prefabrik ev kümes balkon demiri gibi.

Hangisi en çok kazanır.
Sırf parayla işe bakma. Pişman olursun sevemezsen. Ne de olsa orada ömür boyu çalışacaksın ve acemilik çekeceksin. Üstte ki hocamın yazdığı gibi Elektronik işinde iyi para var. Motor, araba beyinleri vs. yapabilirim diye düşünüyorsan kesinlikle bak. Ama zor iş.

Yeni konular

Geri
Yukarı