Otobüs ile seyahatte bilgisayar ve monitörü yanına alma

Lodriga

Kilopat
Daha fazla  
Bayramda bilgisayar toplayacağım fakat sonra Edirneye yazı geçirmek için akrabalarımın yanına gideceğim.
Sorum basit, bilgisayar ve monitör zarar görür mü? Yanımda, koltukta taşıyabilirim ikisini de. Sabit Diskin çok çabuk bozulabildiğini biliyorum. Biraz garip bir soru oldu ama bir senedir toplamaya çalıştığım bilgisayarı ancak bu bayramda toplayabileceğim ve 2 ayımı bilgisayarsız geçirmek istemiyorum. Yazdan sonra zaten pek vaktim olmayacak.

Ben taşıdım, sabit diski yere düşürmezsen sıkıntı olmaz korkma. Öyle birşey olsa taşınabilir hard diskler kullanılamazdı. Yani darbe gelmeyecek şekilde korur isen, sıkıntı olmaz.

En kötüsü parçaları sökerim, orda bir daha kurarım. Ama kurduktan sonra internet gerektiren bir şey olur mu? Orada internetim olmayacakta. Direkt olarak parçaları kurup bilgisayar hazır hale gelecekse bu yolu uygulayabilirim.

En kötüsü parçaları sökerim, orda bir daha kurarım. Ama kurduktan sonra internet gerektiren bir şey olur mu? Orada internetim olmayacakta. Direkt olarak parçaları kurup bilgisayar hazır hale gelecekse bu yolu uygulayabilirim.
Format atmazsanız, internete girmek hariç yüklü oyunları oynayabilirsiniz.

Kasa ve monitörü kutularında köpükleriyle taşıyabilirsin. Sadece ekran kartı ve varsa kule tipi soğutucuyu çıkarmak zarar görmelerini engeller. HDD kapalı iken okuma kafası kenara parkettiğinden zarar görmez. Kasadan sökmeye gerek yok.

Valizlerin konulduğu yere koymak riskli midir peki? Yanımda bir garip durur herhalde. Bunu soruyorum çünkü ben valizimi bile varış yerime vardığımda her zaman farklı yerlerde bulurum. Belki sallandığındandır, belki de bagaj görevlisi yer açma amaçlı yapıyodur. Bu arada monitörü de götüreceğimi hatırlatayım.

Valizlerin konulduğu yere koymak riskli midir peki? Yanımda bir garip durur herhalde. Bunu soruyorum çünkü ben valizimi bile varış yerime vardığımda her zaman farklı yerlerde bulurum. Belki sallandığındandır, belki de bagaj görevlisi yer açma amaçlı yapıyodur. Bu arada monitörü de götüreceğimi hatırlatayım.
Ben bagaja koymuştum, muavini tembih etmiştik. En köşeye koydu ve yer açmak için hiç yer değiştirmeyecekti. Sıkıntı olmadı yani iyice bantlamıştık ama.

Kule tipi soğutucunu ve ekran kartını mutlaka çıkartıp ayrı olarak taşı. Bagajda gitmesinin bir sakıncası olmaz.

Bagaja koyacaksan da valiz içi yap. Bazen bagaj ıslanıyor. Defalarca tecrübe ettim.

Tamam, valize koyacağım. Monitörü de kutusuna koyup poşetledikten sonra otobüste koltukların üstünde yer alan alana koyarım. Çanta vs. koymak için kullanılan boşluk.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı