Otobüste koltuğun çeyreğine adam oturdu

12-13 saat dışarıda hiç durmadan yürüdüğünüzü varsayın. Oturmak çok gerekli olabiliyor. Artı olarak kadın ayakta çok rahat durabiliyordu. Kambur, eli ayağı titreyen, hamile birisine zaten yer veririm. Ama beden sağlam birsiydi o an için.

Ben sizi anlıyorum haklı da buluyorum. 50 yaşında sapasağlam birisi gelip size yer vermiyorsunuz diye rahatsızlık verince ben de çok gıcık oluyorum. Bu ülkede bu iş biraz suistimal ediliyor. Fakat onlara olan sinirle çok yaşlı ve zor durumda olan insanlara yer verilmemesine de üzülüyorum. Anladığım kadarı ile siz bu ayrımı zaten yapan birisiniz.

Ben sizi anlıyorum haklı da buluyorum. 50 yaşında sapasağlam birisi gelip size yer vermiyorsunuz diye rahatsızlık verince ben de çok gıcık oluyorum. Bu ülkede bu iş biraz suistimal ediliyor. Fakat onlara olan sinirle çok yaşlı ve zor durumda olan insanlara yer verilmemesine de üzülüyorum. Anladığım kadarı ile siz bu ayrımı zaten yapan birisiniz.
Aynen yoksa yaşlılara ekstra bir sinirim yok :).

Bazen beni de cok sikistiriyorlar rahatsiz ettigimi belli ettigim halde. Ben de geri itiyorum onlari. Pek yapacak bir şey yok bunlara. Bos ise koridor tarafindaki koltuga oturabilirsin biri gelince cam kenarina atarsin onu.

Boş yer varken yer isteyenler var bir de. :) Sabah 07:00 gibi otobüse bindim en ön koltuğa oturdum, otobüsün hareket etmesi ve yolculuk süresi ortalama 1 saat kadar yolum var bende uyudum. Yaşlı bir adam geldi beni uyandırdı "sen arka tarafa geçsene" dedi, bende baktım arka tarafa 2 kişi var sadece. Adama söyledim "bir sürü boş koltuk var, öne oturmak için mi uyandırdınız beni?" dedim biraz bakıp gitti.

3 Yıl önce yanıma oturan yaşlı bir adam vardı, eline hapşırdı ve akan sümüğü tutunma yerine sürdü. Milletin içinde rezil ettim kendisini, yan taraftaki kadınlarda bayağı söylendi. Adam bir sonraki durakta indi otobüsten. Toplu taşıma araçlarının pis olduğunu biliyordum fakat kendi gözümle böyle bir olaya tanıklık edince 3 yıldır otobüslere binmiyorum.

Konuya dönecek olursak, evet gerçekten bir sürü anlayışsız ve edepsiz insan var. Başta ailelerinden alamadıkları eğitimin cefasını diğer insanlar çekiyor. Bu sadece otobüste değil her yerde karşımıza çıkıyor. Kul hakkı yemek haram diyen insan, hiç sormadan sıra bekleyen insanın önüne geçiyor. "Bunun sesi çıkmaz" diyerek sessiz insanların hakları yeniliyor. Ülkemize mülteci diye gelen suriyelilerin(bilerek büyük harf ve kesme işareti kullanmıyorum, benim gözümde bir ülke değil) bir çoğu diğer insanlara karşı aşırı kaba davranıyor. Eğer haklı olduğunuzdan eminseniz sesinizi çıkarın, rahatsız oluyorsanız bunu karşınızdaki kişinin yüzüne vurun. Oturmak için otobüse binmeye niyetlendiyse boş otobüsün gelmesini bekleyecek.

Konudan biraz bağımsız olarak şunu eklemek istiyorum, sokakta yürürken gençlerin(çocuklarda dahil) sesli bir şekilde çok fazla küfür ettiklerini duyuyorum. Kendisine saygısı olmayan insanın çevresindekilere karşı saygısı olmaz. Bu gençler ileride yaşlandıklarında gidip başka birinin koltuğunun çeyreğine oturacak. Tabloya bakılacak olursa gelecek yüzyıl belli gibi.

Dolmuşta kapalı bir kadın ve kızı bindi. Kızı 13 14 yaşlarında. Bende ikili koltuklarda tek başıma oturuyordum. Oturması için çantamı çektim. Kadın bana "kalk" dedi. "Neden" dedim direkt. "Kadınlar daha rahat otursun diye". Dedim "Rahatsız oluyorsan ülkene dön". Hiçbir şey söylemedi. Böyleleri çok. Tabi ekselansları özel aracınız ya bide rahatını düşüneceğim. Hayır yani daha 16 yaşındayım. Tabi kendi "müslüman" ailesinden hep sapıklık gördüğü için 16 yaşındaki erkekten bile korkuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen gün otobüste 2 adam "Yazıklar olsun, bütün koltuklara gençler oturmuş." diyordu. O an kimseye etmeyeceğim küfürü içimden ettim. Oturan 2-3 tane öğrenci var. Diğer koltukların hepsinde moruklar tünüyor. Okul çıkış saati bir de. Otobüste gençlerin olması çok mu zorlarına gidiyor anlamadım. Cahilce yaşamışlar. Çoğunun bir faydası da yok millete. Gelip burada "Bana yer ver. Ayıp oluyor." tarzı şeyler söylüyorlar. Bazıları ağzımın içine gelecek kadar dibime geliyor. Zaten 65+ kişiler bedava biniyor. İstediği zaman biner. Bu otobüs gittiği zaman diğeri peşinden gelir. Öğrencinin evde işi var. Ödevi var. Arkadaşlarıyla ayıracak zamanı var. "Bırak ilk biz gidelim. Sen diğer otobüse de binersin." diyorum bazen içimden. Pis pis otobüse biniyorlar. Havasızlıktan bayılacağız ama hala boş laf ediyorlar. Karşı çıkınca da "Z kuşağı, Z kuşağı. Ne beklersin ki?" diyorlar. Batsın bunların Z kuşağı. Hala gelip böyle konuşuyorlarsa bir sıkıntı var kafalarında. Bazıları cidden saygılı. Güzelce yer istiyor. Veriyorum. Bazıları yaşlı. Onlara da yer veriyorum. Ama bunlar hem beleş biniyor. Hem de bizim yerimizi kapıyor. Bir de şöyle bir şey var. Kimse yer vermiyor bunlara. Hep "Gençleeer! Bayana yer verin!" tarzı şeyler söylüyorlar. Otobüste böyle bir yaşlı kadına da rastladım. Bazıları arkada kavga çıkartıyor. Bizim ülkede toplu taşımada sorun var. Bence bu yaşlılara özel otobüs yapsınlar. Millet kurtulsun bunlardan.

Dolmuşta kapalı bir kadın ve kızı bindi. Kızı 13 14 yaşlarında. Bende ikili koltuklarda tek başıma oturuyordum. Oturması için çantamı çektim. Kadın bana "kalk" dedi. "Neden" dedim direkt. "Kadınlar daha rahat otursun diye". Dedim "Rahatsız oluyorsan ülkene dön". Hiçbir şey söylemedi. Böyleleri çok. Tabi ekselansları özel aracınız ya bide rahatını düşüneceğim. Hayır yani daha 16 yaşındayım. Tabi kendi "müslüman" ailesinden hep sapıklık gördüğü için 16 yaşındaki erkekten bile korkuyor.
✌️Süslüman✌️

Bunlar nefes almayı bile haketmiyor. Görüntü kirliliğinden başka hiçbir şey değiller.

@Masoncocuk, neden gülücük attın??

Son düzenleme:

Geri
Yukarı