Otobüste Öğrenci Kartı Normal Kişi Fiyatından Alıyor

394919

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar lise bitti daha üniversiteye gitmedim. 1 sene daha hazırlanacağım ve bu senenin 8. ayına kadar süresi olan kartım bugün 10TL bastı. Acaba vize falan mı yenilemem lazım yoksa bundan sonra Full normal kişi ücreti mi kesecek?

Karta 15₺ gibi bir şeye vizeleme yapman gerekiyor. İstanbul'daysan telefondaki İstanbulkart uygulamasından yada istasyonlardaki sarı makineden yapabiliyorsun.

Arkadaşlar lise bitti daha üniversiteye gitmedim. 1 sene daha hazırlanacağım ve bu senenin 8. ayına kadar süresi olan kartım bugün 10TL bastı. Acaba vize falan mı yenilemem lazım yoksa bundan sonra Full normal kişi ücreti mi kesecek?
Aynı problemi bende yaşadım İBB Çözüm Merkezi'ne bu konuyla ilgili talep oluşturdum. Bana gelen cevapta İstanbulkart başvuru noktasından lise mezunu kartı almam gerektiği söylendi.

Herhangi bir para yükleme yerine gidin vize var vizeye basın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karta 15₺ gibi bir şeye vizeleme yapman gerekiyor. İstanbul'daysan telefondaki İstanbulkart uygulamasından ya da istasyonlardaki sarı makineden yapabiliyorsun.

Sağ olun telefondan çıkmadı makinede deneyeceğim.

Eğer kartı makineye koyduğunuzda vizeleme ekranı çıkmazsa içine minimum 13 - 14₺ gibi bir miktar para atıp kartı tekrar makineye yerleştirin. Yeterli miktarda para bulunmazsa vizeleme ekranı gözükmüyor.

Hocam şu an içinde 40 TL var ama telefon üzerinden vizeleme seçeneği nerede bulamadım.

Ben makineyi kullanarak vizeletmiştim. Telefonda nasıl yapılıyır bilmiyorum. Makinede de olmazsa 153'ü arayıp araştırman lazım.

Geri
Yukarı