Otomatik ehliyetten manuel ehliyete nasıl geçilir?

cenesvin

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Hocalarım merhaba, ehliyetim şu an otomatik ve manuel vites alacağım. Sınavda motor veya araç bilgisi soruyorlar mı? (stepne takoz vs.)

"Otomatik vites ehliyeti alanlar, manuel araç süremeyecek. Sürebilmeleri için teorik sınava girmeksizin, direksiyon sınavı eğitiminin yarısını alarak, direksiyon sınavına girerek ehliyet belgelerini manuel sınıfa dönüştürmeleri gerekecek."

Çıkan sorular vs;

Buradan bakabilirsin.

Çok detaya gireceklerini sanmam.

"otomatik vites ehliyeti alanlar, manuel araç süremeyecek. Sürebilmeleri için teorik sınava girmeksizin, direksiyon sınavı eğitiminin yarısını alarak, direksiyon sınavına girerek ehliyet belgelerini manuel sınıfa dönüştürmeleri gerekecek."

Çıkan sorular vs;

Buradan bakabilirsin.

çok detaya gireceklerini sanmam.

Hocam benim de ehliyetim otomatik, teorik sınava girmiyorsunuz sadece direksiyon sınavını manuel vites araç ile tekrar geçmeniz gerekiyor.

Aynı sınavı olacaksın o yüzden sorarlar. E-sınav yok ama.

Hocam siz beni yanlış anladınız. Aslında sorduğum şey direksiyona oturmadan önce kaputu ve bagajı açtırıp motor yağ çubuğu silecek suyu yerlerini sorarlar mı bunu sormuştum aslında.

Hocam siz beni yanlış anladınız. Aslında sorduğum şey direksiyona oturmadan önce kaputu ve bagajı açtırıp motor yağ çubuğu silecek suyu yerlerini sorarlar mı bunu sormuştum aslında.

Soruyorlar tabii ki hocam o sınavın aşamalarından birisi zaten, mavi hata bölümünde geçiyor orada yapacağınız hatalar mavi hata kabul edilir yani sorulmak zorundadır atlanamaz.

Sorsalar bile siz ehliyet alırken öğrenmiş olmanız lazım. Ayrıca bu kadar basit soruları da bilmiyorsanız trafiğe çıkmanız çok sakıncalı ehliyet için olmasa bile kendiniz için öğrenin.

Soruyorlar tabii ki hocam o sınavın aşamalarından birisi zaten, mavi hata bölümünde geçiyor orada yapacağınız hatalar mavi hata kabul edilir yani sorulmak zorundadır atlanamaz.

Teşekkürler hocam aradığım cevap buydu.

Sorsalar bile siz ehliyet alırken öğrenmiş olmanız lazım. Ayrıca bu kadar basit soruları da bilmiyorsanız trafiğe çıkmanız çok sakıncalı ehliyet için olmasa bile kendiniz için öğrenin.

Hayır merak ettim sadece hocam sadece direksiyon denilince kafam karıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı