Çözüldü Otomatik kod çalıştırma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

277726

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar qtile da 2 tane sorun yaşıyorum;
  1. Klavye TR ayarını qtile çalışırken bir türlü ayarlayamadım.(Xfce de çalışıyor)
  2. Pulseaudio'nun otomatik çalışmaması.
Sorunlarımı şu şekilde çözdüm ama bunlar için girişte otomatik çalışan kod ayarlamam lazım ama nasıl yaparım hiç bilmiyorum;
pulseaudio -k setxkbmap tr

Çözüm
Xinitrc başarıyla çalıştırdım ama @Linuxginar senin verdiğin .sh ile çalıştırma komutu çalışmadı :D. Bir yerde hata yapıyoruz. Neyse ki her şeyi çalıştırmayı başardım ve son kod bu şekilde;

Bash:
exec setxkbmap tr &
exec pulseaudio -k &
exec pulseaudio --start &
exec /usr/bin/qtile start
if eeror then
exec qtile
else
exec /usr/bin/xfce4-sesion
fi
done
Bash:
./.start.sh
if eeror then
exec qtile
else
fi
done

Bu kodlama dilini pek bilmiyorum ama kodlarından anladığım kadarıyla şöyle bir şey oluşturdum. Çalışır duruma getirebilirsem gayet iyi olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bash:
./.start.sh
if eeror then
exec qtile
else
fi
done

Bu kodlama dilini pek bilmiyorum ama kodlarından anladığım kadarıyla şöyle bir şey oluşturdum. Çalışır duruma getirebilirsem gayet iyi olur :d.
Bu .xinitrc dosyanız mı?

Xinitrc başarıyla çalıştırdım ama @Linuxginar senin verdiğin .sh ile çalıştırma komutu çalışmadı :D. Bir yerde hata yapıyoruz. Neyse ki her şeyi çalıştırmayı başardım ve son kod bu şekilde;

Bash:
exec setxkbmap tr &
exec pulseaudio -k &
if eeror then
exec qtile
else
fi
done

Çözüm
Xinitrc başarıyla çalıştırdım ama @Linuxginar senin verdiğin. Sh ile çalıştırma komudu çalışmadı :D. Bir yerde hata yapıyoruz. Neyse ki her şeyi çalıştırmayı başardım veson kod bu şekilde;

Bash:
exec setxkbmap tr &
exec pulseaudio -k &
if eeror then
exec qtile
else
fi
done
@Linuxginar 'ın verdiği kodun çalışması için çalışma iznini vermeniz gerek. chmod +x dosyaadi.sh

Sorununuz çözüldü mü?

Tabii ki onu da yapıp denemiştim ama o. Sh kodunda veya. Sh çalıştırmada bir sorun var.

Sorunum çözüldü. Herkese teşekkürler.
Çünkü yazımı yanlış. ./start.sh şeklinde yapsaydınız büyük ihtimal çalışacaktı. Her neyse sorununuzun çözülmesine sevindim. Ayrıca çözüm olarak işaretlediğiniz mesaj pek çözüm olarak durmuyor. Asıl sorunu çözmenize yardımcı olan mesajı çözüm olarak işaretlemeniz daha iyi olur.

Çünkü yazımı yanlış. ./start.sh şeklinde yapsaydınız büyük ihtimal çalışacaktı. Her neyse sorununuzun çözülmesine sevindim. Ayrıca çözüm olarak işaretlediğiniz mesaj pek çözüm olarak durmuyor. Asıl sorunu çözmenize yardımcı olan mesajı çözüm olarak işaretlemeniz daha iyi olur.
Bir dahakine öyle de deneyebilirim ama aslında tüm hepsinin ~/.xinitrc dosyasında olması daha mantıklı. Sonuçta hangisi nerede diye uğraşılmaz. Distro hop yapmayı seven birisiyim :).

Çözümü ben işaretlememiştim. Şimdi düzelttim.

Geri
Yukarı