Otomobillerde boya ve değişen parçalar neden sıkıntı olarak görülüyor?

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Arabalara yeni yeni ilgim oluyor ve pek anlamıyorum. Boyali, degisenli arabalar neden bu kadar sıkıntılı görülüyor? Değişim sanayide yapıldıgi için vs mi?

Arabalara yeni yeni ilgim oluyor ve pek anlamıyorum. Boyali, degisenli arabalar neden bu kadar sıkıntılı görülüyor? Değişim sanayide yapıldıgi için vs mi?
Orjinallikten çıktığı için.

Şase, direk, podyelerinde tavanında aracın yürüründe, motor-şanzımanında herhangi bir sıkıntı yoksa boyalı araba da alınır değişenli araba da alınır. Tamamen takıntı haline gelmiş bizim insanımızda, sonuçta aynı aracın hatasızıyla aynı paraya almıyorsun. Daha uyguna alır, daha uyguna satarsın olay bu.Binici için önemsiz şeyler.

1) Değişim yapıldığı zaman bir arabanın fabrikasındaki kadar orijinal ve ayarlı bir şekilde yapılamayabiliyor. Bunun net bir güvencesi yok.

2) Takılan parça orijinal ve uyumlu bir parça olmayabiliyor. Uydurmak için bazı farklı işlemlere maruz bırakabiliyorlar.

3) Boyanmış parça demek boyanmamış temiz parçaya göre öyle veya böyle bir şekilde yıpranmış parça demek olabiliyor sürtme gibi bazı durumlarda.

4) Geçmişinde çok boya ve değişen bulunduran araçlar şüphe uyandırabiliyor, bu yüzden bazı kesimler tarafından istenmemesi normal.

Bizim millet biraz garip hocam. Ben pert arabaya da bindim usta iyi toplamışsa sıkıntı olmaz. Şu anda altımızda fluence var aracın tavan ile bagajı orijinal geri kalan parçalar lokal boyalı hep. Takıntı hocam. Değeri düşüyor gibi görüyorlar.

Değişen parça varsa büyük ihtimalle o araç ciddi bir kaza yapılmıştır kaza sonrası araç toplansa bile eskisi kadar konforlu ve orijinal hisettirmez o yüzden değişenli araç orijinal e göre ucuz olur.

Değişenli-boyalı demek o parçanın hasar gördüğü anlamına geldiği için değeri düşürüyor.

Normal şartlarda olmaması lazım ama burası da zaten normal değil. Fakir ulkelerde ustalık, işçilik kötudur. Zengin ulkelerde kalitelidir. Araba tamir olursa sorun olmaz ki tamiri de geçtim gidip sıfır alırlar, zenginler çünkü. Bizde tam tersidir. Sıfır araba alamazsın ağzın kokuyo. Tamirde iyi değildir çünkü herkes 6 ayda bir iş değiştirir. İyi tamir edilmeyen araç da sorun çıkarır. Sen de sorunlu araba istemezsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim millet biraz garip hocam. Ben pert arabaya da bindim usta iyi toplamışsa sıkıntı olmaz. Şu anda altımızda fluence var aracın tavan ile bagajı orijinal geri kalan parçalar lokal boyalı hep. Takıntı hocam. Değeri düşüyor gibi görüyorlar.
Bu konuda hak veriyorum, boya ve bir-iki değişen çok abartılıyor. Sırf değeri düşecek diye düşünüp arabayı boyatmayıp tavanda kaputta absürt derecede büyük güneş yanıklarıyla gezenler var.

Değişenli araç olduğundada böyle veya daha beter araçlara biniyorsun hocam. Bazılarında da düzen tutmuyor.

Dosya Ekleri

• download.jpg
    download.jpg
    7,4 KB · Görüntüleme: 26

Geri
Yukarı