Otopilot ile Otonom Uçuş Arasındaki Farklar - Algoritma

Tek başına çalışmaya baya alışmış biriyim. Uçağımı kendim Solidworks ile çizdim, simulasyonlarını yaptım. Kaba taslak PCB tasarımı yapabiliyorum (Bu tasarım yüzünden her yer parazit olacak ;) ).

Hayır hayır, yanlış anladınız. Yapamazsınız demedim. Ben de aynı durumdayım ve mevcut durumumda tüm bu entegrasyonun bir kişi ile yapılması zor, eğer bu sistem prototip olarak kalmayıp başarılı bir şekilde uçacaksa. :)

Yoksa ben de gerek yarışmalar gerekse kendim için uçak bile ürettim. Ama tek kişinin sınırları var. :)

Hocam STM32 ile bir şeyler yazarken register seviyesinden yukarı çıkmamaya özen gösteriyorum. HAL kütüphanelerinin CPU'yu çok fazla meşgul ettiğini düşünüyorum. Ama geliştirme süresini çok kısalttıklarını inkar edemem.

Kesinlikle. Register seviyesinde kodlama hem sisteme binen yükü azaltır, hem de kodlayan kişi için büyük bir artı olur. Bunun yanında STM32'nin gerçekten sağlam HAL kütüphaneleri de mevcut. Büyük bir nimet. :)

Tek başına çalışmaya baya alışmış biriyim. Uçağımı kendim Solidworks ile çizdim, simulasyonlarını yaptım. Kaba taslak PCB tasarımı yapabiliyorum (Bu tasarım yüzünden her yer parazit olacak ;) ).

Hocam STM32 ile bir şeyler yazarken register seviyesinden yukarı çıkmamaya özen gösteriyorum. HAL kütüphanelerinin CPU'yu çok fazla meşgul ettiğini düşünüyorum. Ama geliştirme süresini çok kısalttıklarını inkar edemem.
Hort gibi olacak ama Libopencm3 de denenebilir bence, pek icinde degilim isin ama durum su sekilde:
1657790719246.png

3 kat civari bir fark var, olcmenin dogru yolu bu mudur bilmiyorum tabii. 7seg-libopencm3'te ise TIM2 falan daha cok peripheral kullandim sadece TIM1 degil, az daha gelismis versiyonuydu.

Yeni konular

Geri
Yukarı