Otrivine bağımlılığı

Cole McCree

Hectopat
Son üç aydır her altı saatte bir burnuma bu spreyden bir fıs sıkarım ve artık beni gerçekten yordu. Yaz aylarında alerjim var ve burnum tıkanıyor, bu sprey sayesinde rahat bir nefes alıyorum fakat bu durumun kış aylarına sarkmasından korkuyorum. İyice bağımlısı oldum ve nasıl bırakabileceğimi de bilmiyorum. Ameliyatı son çare olarak görüyorum şu an. Aranızda benim durumumda olan/olmuş kişiler varsa tavsiyelerini bekliyorum.

hipertrofi varsa burnunda dekonjestanda pek etki etmeyecek belli bir süre sonra. Ayrıca uzun süreli otrivine kullanımını pek fazla önermiyorlar bir kbb ile görüşüp ameliyat olma durumu varsa kesin değerlendirmelisin çok rahatlatıyor. Bende oldum ameliyat çokta memnunum diyebilirim tabiki alerjiye çare olmadığı için ileriki dönemlerde hipertrofi tekrarlayabiliyor ona da yapacak bir şey yok gibi.

Hipertrofi varsa burnunda dekonjestan da pek etki etmeyecek belli bir süre sonra. Ayrıca uzun süreli otrivine kullanımını pek fazla önermiyorlar bir kbb ile görüşüp ameliyat olma durumu varsa kesin değerlendirmelisin çok rahatlatıyor. Bende oldum ameliyat çok da memnunum diyebilirim tabii ki alerjiye çare olmadığı için ileriki dönemlerde hipertrofi tekrarlayabiliyor ona da yapacak bir şey yok gibi.

Ameliyat ağrılı bir işlem mi ve tamamen iyileşmek kaç gün gidiyor? Ayrıca bu ameliyat iz bırakıyor mu?

1 haftadan fazla kullanılmamalıydı. Doktorla görüşün, önce alternatif çözümler denemeyi düşünebilir ancak en rahat çözüm ameliyat. Ameliyat ise kesin çözüm değil, tekrarlayabiliyor.

Hipertrofi varsa burnunda dekonjestan da pek etki etmeyecek belli bir süre sonra. Ayrıca uzun süreli otrivine kullanımını pek fazla önermiyorlar bir kbb ile görüşüp ameliyat olma durumu varsa kesin değerlendirmelisin çok rahatlatıyor. Bende oldum ameliyat çok da memnunum diyebilirim tabii ki alerjiye çare olmadığı için ileriki dönemlerde hipertrofi tekrarlayabiliyor ona da yapacak bir şey yok gibi.

Bu arada bu spreyi sıktıktan sonra burnuma hiç dokunmadığım sürece, özellikle spreyi sıktıktan sonra yatarsam etkisi 10-12 saate kadar uzayabiliyor. Aksi durumda her 6 saatte bir sıkmam gerekiyor. Garip.

1 haftadan fazla kullanılmamalıydı. Doktorla görüşün, önce alternatif çözümler denemeyi düşünebilir ancak en rahat çözüm ameliyat. Ameliyat ise kesin çözüm değil, tekrarlayabiliyor.

Hocam ben bu Otrivine'ı kışın 1 ay kullanıp direkt kesip bıraktım ve bir yan etkisini görmedim. Yaz aylarında her gün kullanma ihtiyacı duyuyorum çünkü alerjim var. Yaz bitiminde kolayca bırakırsam bir sorun çıkmaz.

Ameliyat ağrılı bir işlem mi ve tamamen iyileşmek kaç gün gidiyor? Ayrıca bu ameliyat iz bırakıyor mu?
Yok iz bırakmaz 1 hafta 10 günde toparlarsın nefes alman baya rahatlar bi doktoruna danışabilirsin bunun için.

Bu arada bu spreyi sıktıktan sonra burnuma hiç dokunmadığım sürece, özellikle spreyi sıktıktan sonra yatarsam etkisi 10-12 saate kadar uzayabiliyor. Aksi durumda her 6 saatte bir sıkmam gerekiyor. Garip.

Hocam ben bu Otrivine'ı kışın 1 ay kullanıp direkt kesip bıraktım ve bir yan etkisini görmedim. Yaz aylarında her gün kullanma ihtiyacı duyuyorum çünkü alerjim var. Yaz bitiminde kolayca bırakırsam bir sorun çıkmaz.
5 günden fazla kullandırtmıyorlar benim bildiğim otrivine i bunu da doktoruna danış mümkünse.

Yok iz bırakmaz 1 hafta 10 günde toparlarsın nefes alman bayağı rahatlar bir doktoruna danışabilirsin bunun için.

5 günden fazla kullandırtmıyorlar benim bildiğim otrivine i bunu da doktoruna danış mümkünse.

Doktoruma danışacağım, tavsiyeleriniz için teşekkürler. Yaz bitiminde alerjimin bitmesiyle Otrivine'i bırakacağımı bilsem bu kadar endişelenmezdim ama bağımlı olmaktan korkuyorum.

Geri
Yukarı