Oukitel U11 Plus

arslanalps

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar çok değil 1 sene önce yurtdışından telefon aldım ve çok memnun kaldım o zamandan beri bu cihazlara ilgim daha da arttı. Elime hangi telefonu alsam arkAdaşlarım da hayran kaldı zaten çoğunu da satıp başka model aldım. Bir virüs gibi yayıldı bu istek vücuduma. Şimdi ise derinlerde Türkiye'ye gelmemiş markalar kullanmaya çalışıyorum. Xiaomi, meizu artık bunlar Türkiye'ye de yayılmaya başladı. Bu aralar Ramos ve Oukitel adlı iki markayla ilgileniyorum. Oukitel yeni bir cihaz tanıtacakmış yabancı forumlarda gördüm. Bu sitelere de yeni üye oldum bundan sonra yeni bir hobi edindim bu şekilde duyduğum haberleri kendi yorumumla sizinle paylaşacağım.

İşte Oukitel'in yeni çıkarmayı planladığı U11 Plus hakkındaki düşüncelerim.

Ülkemizde Oukitel markası pek bilinmemesine ve yaygın olmamasına rağmen iki modeli elime geçti. Üst segment cihazlarla karşılaştıramasak da orta segmentte gayet tercih edilebilir cihazları mevcut. Kısa bir süre Oukitel K6000 pro kullandım gayet memnun olmama rağmen arkadaşımın çok istemesi üzerine ona sattım.
Gelelim Oukitelin yeni cihazına. Birkaç yerde gördüm. Daha bilgiler net olmamasına rağmen gayet uygun fiyata 4 GB RAM'lı bir cihaz göreceğiz bence. Kesin olmayan bilgilere göre 4GB RAM 16Mp dual kamera ile gelecekmiş. Buradaki 16mp yazılım ile artırılmış gerçekte 13mp. En büyük markaların dahi megapiksel düşürdüğü bir dönemde 13mp 16 mp pek bir önemi yok neden gerek duymuşlar anlamadım. Fotoğraf kalitesini ürün çıktığında göreceğiz. Tabi ön kameraya 13mp kamera koyarsın da flash koymamazlık yapamazsın. Benim gibi yetersiz ışıkta akşam vakti selfie çekenler için güzel bir özellik.
Cihazda başta belirttiğim gibi 4 GB RAM ve 32GB hafıza bulunuyor. Verilen bilgiye göre aynı anda 50 uygulama birden açıldığında dahi yüzde 20 RAM boşta kalıyormuş. Ben miui kullanıcısıyım telefonun RAM'i 3 GB ve her program kapalı iken bile 1 GB anca boşta kalıyor. Oukitel U11 Plus amiral gemisi sınıfında tanıtmayı planlıyor. Özelliklerine baktığımızda ise gayet haklılar. Daha önceki cihazlarını düşündüğümde alabilirim galiba. Asus Zenfone Selfie almak istedim nasip olmadı. Sony C5 ultraya niyetlendim çok büyük geldi. Bakalım U11 Plus alabilecek miyim :D

Oukitel-U11-Plus-1280x675[1].jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de önemsenmesi gereken bir durum ancak olması gereken değeri çok abes şekilde geçen cihaz yok ayrıca evdeki modem bilgisayar vs. bunlara ilk önce dikkat etmeli

Garanti desteği ülkemizde sadece pazarlamadan ibaret olsa da SAR değeri daha önemli gibi duruyor. Direkt sağlığı etkiliyor. Tahminimce 1.5 geçiyordur. Kitapçığında yazması lazım. Cok tehlikeli, tavsiyem dikkat etmeniz sağlık satın alınamıyor maalesef.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı