Çözüldü Outlast'ta FPS sınırını kaldırınca animasyonlar bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

AxelJoestar

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: RTX 2060 6GB
İşlemci: AMD RYZEN 5600X
RAM: KİNGSTON 16 GB 3200 MHZ
Anakart: B450M-II
RAM
16 GB KİNGSTON 3200 MHZ
Ekran kartı
RTX 2060 6 GB
Anakart
B450M-II
İşlemci
AMD RYZEN 5600X
Selam, geçenlerde Outlast'a tekrar başlayayım dedim ve baktım oyun 62 FPS'de kilitli ve ara sıra 21,44 FPS'ye vs. düşüyor. Sonra Outlast FPS sınırını oyun dosyalarından kaldırınca FPS düşme ve sınır olayı kalktı. Ama bu sefer oyundaki animasyonlar bozuldu. Merdivene tırmanamıyor, nesnelerin arasına vs. giremiyorum. Yani animasyon olan her yerde sıkıntı çıkıyor ve bu çok sinir bozucu oluyor. Çünkü mesela düşmandan kaçıyorum ve merdivene hızlıca tırmanmam gerek ve tırmanamıyor orada takılı kalıyorum. FPS sınırını geri getirince sorun çözülüyor ama oyun sanki 24FPS film izliyormuş gibi hissettiriyor. Ve FPS düşüyor başka forumlarada baktım ve bu sorunu yaşayan 1,2 kişi var. Orada da çözümleri bulamadım çözümü bilen var mı?

Büyük ihtimal ekran kartı en yüksek performansı vermeye çalışırken ısınıyor ve ısınınca ısıyı düşürmek için kulladigi kısmını kapatıyor yani 50 ° de %100 çalışırken 80° %75 kullanıyor bu da anı FPS düşüşü drop a yol açıyor olabilir.

V-Sync açınca çözüldü.

Çözüm

Geri
Yukarı