Outlook ile evde mail gönderemiyorum

dkusbazoglu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

İş yerinde kullandığım mailimi aynı bilgisayar ile eve gelip Wi-Fi'ya bağlandığımda gelen mailleri alıyorum fakat mail gönderimi gerçekleştiremiyorum.
Pop3 kullanıyoruz, iş yerinde sıkıntısız kullanıyorum.

Google'ın sitesinde şöyle bir yazı gördüm;
Not: Dizüstü bilgisayar birden fazla konumda gibi hem evde hem de iş kullanıyorsanız, tek bir yerde kullandığınız smtp sunucusunun başka konumlara çalışmayabilir. Kullandığınız her ınternet bağlantınız kendi kısıtlamayla bir güvenlik duvarı olabilir.

Fakat çözümü hakkında hiçbir şey bulamadım. Yarından itibaren 3 gün sokağa çıkma yasağı var ve benim yarın ve cumartesi maillerime erişip mail gönderebilmem lazım.
Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Neden bilmiyorum ama aklıma VPN geldi. Bir dene istersen. Onun dışında bir fikrim yok maalesef :)

Merhaba,
VPN ile de gönderim yapmıyordu sadece ve sadece iş yeri ağında gönderiyordu. Sorunu çözdüm, Outlook ayarlarında gönderilen sunucu ayarındaki portu " 25 miş varsayılan ayar olarak" , 587 yapınca düzeldi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı