OV7670 Kamera Nasıl Kullanılır?

157134

Kilopat
Makaleler
3
Elimde bir adet Goldmaster GoldSmart DC-251 araç içi kamerası var ve sanırım çalışmıyor. Üzerindeki kamerayı çıkarıp kullanmak istiyorum. İçini açıp incelediğimde film kabloya sahipti ve film kablonun üzerinde OV7670 yazıyordu. Sanırım Arduino'daki OV7670 modülüyle aynı kamera ama sıkıntı kameranın film kabloya sahip olması. Bu kamerayı nasıl kullanabilirim?

Burada anlatılmış hocam. Deneyip sonucu yazar mısınız?

Dediğim gibi sıkıntı film kablo olmasında. Modüldeki gibi olsa bir şekilde yaparım ama film kablo olunca ne yapacağımı bilmiyorum. Resimleri aşağıda.

IMG_20210224_211755.jpg

IMG_20210224_211823.jpg

IMG_20210224_211842.jpg

Şimdi anladım, filmli deyince aklıma gelmedi bir şey. Resim atınca oldu. Burada herhangi bir şekilde hangi kablonun ne işe yaradığını öğrenebilsen güzel olur. Bunun dışında hazır satılan modüllerden başka ek parçalar da oluyor sanırım. Burada onlar da yok.

Şimdi anladım, filmli deyince aklıma gelmedi bir şey. Resim atınca oldu. Burada herhangi bir şekilde hangi kablonun ne işe yaradığını öğrenebilsen güzel olur. Bunun dışında hazır satılan modüllerden başka ek parçalar da oluyor sanırım. Burada onlar da yok.
İnternette de aradım ama bir şey bulamadım kablolama ile ilgili. Kabloyu söküp birazcık bakınacağım sağına soluna.

Kabloda onun yazması, kamera modülünü vermez. Ya da direkt uyumlu yapmaz.
İnternette bir şey bulamayınca o modülün bağlantı şemasıyla aynı olabilir diye geldi aklıma ama onun film kablolusu yok sanırsam.

Acaba bu kartı bilgisayara bağlayabilir miyim? Yani direkt kartı kontrol edebilirsem kamerayla uğraşmam en azından. Kartın üzerinde bir adet USB MINI-B 5 PIN portu var. Belki bu şekilde olabilir?

Yeni konular

Geri
Yukarı