Over CPU Temperature hatası

WitcherFate

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, hemen hemen her akşam oyun oynayan biriyim.

Az önce oynadığım oyunda birde FPS im 15-20 ye düştü. Garip fan sesleri vardı.

Bilgisayarı yeniden baslatayım dedim beni "Over CPU Temperature" yazısı karşıladı ve BİOS a yönlendirdi.

Fanlara baktım çalışıyorlar. Yakın zamanda kasayı açmadım fanları felan elllemedim.

Termal macunumu geçen sene bu zamanlar yeniledim ama termal macundan kaynaklansa önceki günlerde de hissedilirdi diye düşünüyorum.

Ne yapmam lazım arkadaşlar?

Merhaba, hemen hemen her akşam oyun oynayan biriyim.

Az önce oynadığım oyunda bir de FPS'im 15-20'ye düştü. Garip fan sesleri vardı.

Bilgisayarı yeniden baslatayım dedim beni "over CPU temperature" yazısı karşıladı ve BIOS'a yönlendirdi.

Fanlara baktım çalışıyorlar. Yakın zamanda kasayı açmadım fanları falan elllemedim.

Termal macunumu geçen sene bu zamanlar yeniledim ama termal macundan kaynaklansa önceki günlerde de hissedilirdi diye düşünüyorum.

Ne yapmam lazım arkadaşlar?

Over CPU temperature hatasi genel olarak cpunuz kendi isisinin üstüne çiktiğinda ya da çok isindiğinda sistem kendini güvenlik için BIOS'a atar.

Olasi çözümler:
Termal macun yenilemek.
Fan pinlerini kontrol etmek.
CPU fan pinlerini kontrol etmek.
CPU fan kontrol etmek.
Yeni bir fan kulanmak.

Over CPU temperature hatasi genel olarak cpunuz kendi isisinin üstüne çiktiğinda ya da çok isindiğinda sistem kendini güvenlik için BIOS'a atar.

Olasi çözümler:
Termal macun yenilemek.
Fan pinlerini kontrol etmek.
CPU fan pinlerini kontrol etmek.
CPU fan kontrol etmek.
Yeni bir fan kulanmak.
Hocam konuyu açtıktan sonra tekrar denedim. Her şey normale döndü. World of Tanks ultra SD kalitese maks. 75 derece gördüm. Demin niye bu hatayı aldım şimdi noldu ben hiç bir şey anlamadım ya

Hocam konuyu açtıktan sonra tekrar denedim. Her şey normale döndü. World of Tanks Ultra SD kalitese maksimum 75 derece gördüm. Demin niye bu hatayı aldım şimdi ne oldu ben hiçbir şey anlamadım ya.

Işlemcinizin Max dereceye geldiğinde kendini BIOS'a atar yukarida bahsetiğim gibi. Olasi çözümleri uygulamanizi tavsiye ederim. Ayrica en yakin zamanda termal macun yenilemesi yapmanizi tavsiye ederim.

Bir de dikkatimi bir şey çekti, konuyu açtıktan sonra tekrar denerken 2-3 dakika su sesi aldım sıvı soğutmadan. Normalde bu kadar belirgin duymazdım bu sesi @398708

Soğutmak için tanzikli mi attı artık pompaya anlamadım :D

Bir de dikkatimi bir şey çekti, konuyu açtıktan sonra tekrar denerken 2-3 dakika su sesi aldım sıvı soğutmadan. Normalde bu kadar belirgin duymazdım bu sesi @398708

Kalitesiz sivi soğutma kulaniyorsaniz değiştirmenizi tavsiye ederim sisteminize yazik olmasin. Onun dişinda ilk açilişta fişkirti sesi normal diye biliyorum ama daha sonradan oluşan sesleri bilmiyorum.

Kalitesiz sivi soğutma kulaniyorsaniz değiştirmenizi tavsiye ederim sisteminize yazik olmasin. Onun dişinda ilk açilişta fişkirti sesi normal diye biliyorum ama daha sonradan oluşan sesleri bilmiyorum.
Geçen sene konu açmıştım soğutucu konusunda ve bana silverstone pf240 çok önerilmişti technopatta onu kullanıyorum hocam

Termal macunum da geçen sene teknobiyotikten arctic almıştım o da çok öneriliyordu

Geçen sene konu açmıştım soğutucu konusunda ve bana SilverStone PF240 çok önerilmişti Technopat'ta onu kullanıyorum hocam.

Termal macunum da geçen sene Teknobiyotik'ten Arctic almıştım o da çok öneriliyordu.

Sivi soğutucunuzda o zaman bir problem yok ancak gerçekten termal macunun değişme zamani gelmiş. En az 6-7 ayda bir termal macunuzu değiştirin.

Geri
Yukarı