Overclock için sistem toplama

Hyper_6902

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar şimdi beni bilen bilir ben overclock konusuna meraklıyımdır ve aşığım resmen. Hatta ben çarpan kilitli AMD A8 serisine bile gidip overclock yapmışmışım var insanlar bana affederdiniz ama overclock fetişçisi diyor :D.

Gelelim konuya. Bende şu an elime H81 (Gigabyte H81 s1) olan bir sistem geçti ve Pentium G3250 işlemciye sahip. Ben overclock yapmak istiyorum. Kasam mATX kasa. Bu aralarda FX serisi işlemcilere de merak saldım overclock yüzünden iyi yapılıyor diye biliyorum ama sorunları çok. Sizce ben ne yapayım? Bu sisteme G3258 mı alayım FX 8350 sistem mı toplayayım? Tavsiyeleriniz varsa dinlemek isterim.

Yanlış hatırlamıyorsam o işlemciye overclock yapıldımı o serinin i5 işlemcisine yaklaşıyordu performansı. Tam detayları hatırlamıyorjm ancak Technopat'ın çok eski bir videosunda görmüştüm.

Evet bende izledim. 4690 a denk geliyor ama 2 çekirdek 2 thread olması beni korkutuyor.

Acaba direk i5 mı alsam diye düşünmekteyim.

Orta düzey için iyidir ancak yukarıda yazdığınız gibi fanteziniz varsa FX serisi olmadan olmaz.😀

Şimdi baktım. İkisi 4.7 Ghz olunca G3258 önde:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekli çekirdek performansı yüzünden G3258 daha iyi. G3258 alıcam o halde. :D

Geri
Yukarı