Overclock Phenom II X2 560

11demir11

Kilopat
Daha fazla  
Öncelike selamlar sevgili ustalar.
Geçenlerde elime Coolermaster tx3 evo CPU fan geçti. Bende dedimki madem elimde güzel bir soğutucu var neden O.C yapmıyorum :) Bu nedenle sizlere danışma ihtiyaçı duydum. Şimdi öncelikle bazı temel bilgileri paylaşmak isterim:

anakart.png

cpu 2.png
cpu.png
ekren kartı.png
ram.png

Bununla birlikte sistem masa üstünde Aıda64 programında Cpu:46, Cpu core 1: 27, Cpu core 2: 27 derecede çalışmakta. Yük altında ise :

stabilitytest1.png
stabilitytest2.png
stabilitytest3.png
stabilitytest4.png
stabilitytest5.png

BIOS fotoları isterseniz yine burdan paylaşa bilirim. Şimdiden çok teşekkür ederim:mutlu:

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerleri gayet iyi. Ve işlemci hız aşırtmaya açık çarpan kilidi açık olduğundan dolayı. BIOS resimlerini atın. Ek olarak bu işlemcinin kapalı 2 adet çekirdeği var. BIOS üzerinden açılarak işlemci 4 çekirdekli hale gelebiliyor.

Youtube' da ki videolara baktım fakat hemen hepsi çekirdek sayısını arttırmaya yönelik. Bununla birlikte konuya sizden istirham ettiğim diğer sorular da şu şekilde:
  • Adım adım bana buradan yardımcı ola bilirseniz çok memnun olurum
  • Tehlikeli dene bilecek işlemci sıcaklıkları nelerdir?
  • Amdoverclock programını tavsiye eder misiniz yoksa en güzeli bios tan yapılanı mı?

Youtube' da ki videolara baktım fakat hemen hepsi çekirdek sayısını arttırmaya yönelik. Bununla birlikte konuya sizden istirham ettiğim diğer sorular da şu şekilde:
  • Adım adım bana buradan yardımcı ola bilirseniz çok memnun olurum
  • Tehlikeli dene bilecek işlemci sıcaklıkları nelerdir?
  • Amdoverclock programını tavsiye eder misiniz yoksa en güzeli bios tan yapılanı mı?
80 derece ve sonrası tehlikeli olabilir. Sizin BIOS'da overclock seçeneği göremedim. O yüzden programla yapacaksınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı