Overclock rehber videosu!

• Konuyu başlatan Boğaçhan Ülker
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 1B
B

Boğaçhan Ülker

Ziyaretçi
Evet arkadaşlar. Ne kadar sizlere temsili bir örnek bir canlandırabilecek sistemim olmasa da, bugün veya yarın içinde sizlerden de gelen sorular eşliğinde bir O.C nedir? Nasıl Yapılır? ve Nelere dikkat edilmelidir? genelinde video hazırlayacağım. Video son G930 incelemesi gibi 720p değil 1080p olacak :D Ayrıca dediğim gibi O.C'ye yeni arkadaşlar veya korkanlar lütfen sorularınızı bu başlığın altına yazınız. Tüm sorularınız içtenlikle ve en samimi duygularla cevaplanacaktır. Senenin başında dediğim gibi bu sene Recep Baltaş'ın video yılı ise benim de video yılım bu sene. (Biz rakip değiliz hatta Recep Abi'yi sever sayar saygı duyar bir abim gibi görürüm.) Soruları bekliyorum ve tavsiyelerinizi arkadaşlar.

Ekran Kartı O. C işlemini göstermem mümkün bu arada. İnşallah yardımcı olacağım. Sorularınızı bekliyorum arkadaşlar.

Videoyu hazırlamaya anca başlayabildim, Overclock hakkında sorusu olan arkadaşlar bu konunun altına yazabilir. Rehber videosunu yarın çekip haftaiçi youtube kanalıma yükleyeceğim.

İşlemciyi OC ettikten sonra elde edilen performans farkını bir şekilde gösterebilir misin ?
Ben 3.6'dan 4.4'e çıktım ve farkı çok net görüyorum. Acaba psikolojik olarak bana öyle mi geliyor :D

Video bitti sonunda. Şöyle bekleyenlere söylemek gerekirse CPU GPU ve biraz RAM O.C işlemlerinden bahsettim ve soğutma konusuna vurgu yaptım. Ayrıca GPU O.C göstermeye çalıştım. CPU için bekleyenlerden özür dilerim zira G75 içinde olan 3630QM işlemci çarpan kilidi kapalı olarak geliyor. Bunun bağlamında BIOS'ta hiçbir O.C menüsü yok. Video bir kaç düzenleme ve render sonrası hafta içi youtube kanalımda olacaktır. Bekleyen arkadaşlara teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı