Overclock sonrası FX-4320 stabilitesi nasıl kontrol edilir?

SeastoreKing

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, AMD FX 4320 İşlemcimi 5.0GHz hıza çıkarmayı başardım. Fakat stabil değil. İşlemci biraz zorlandığında direkt PC donuyor. Voltajı az verdiğimden şüpheleniyorum. 1.54 volt veriyorum şu an. Bu sorun voltajdan mı kaynaklı?

İşlemcimi test ederken yine dondu ve voltajı bir daha arttırdım ve en son over voltaj hatası aldım.
Yani işlemcimi 5.0GHz'de kullanamaz mıyım?
Sıvı soğutmaya sahipseniz 1.4v'nin üstüne çıkmayın ve test etmeyin yeterli bir sisteme sahip değilseniz size ciddi zararlar verebilir. Sıvı soğutmaya sahip değilseniz Overclock yapmaktan vazgeçin. Alıcağınız 1-5 Fps değeri için işlemciyi yormaya ve kullanım süresini kısaltmaya değmez.

Sıvı soğutmaya sahipseniz 1.4V'nin üstüne çıkmayın ve test etmeyin yeterli bir sisteme sahip değilseniz size ciddi zararlar verebilir. Sıvı soğutmaya sahip değilseniz Overclock yapmaktan vazgeçin. Alıcağınız 1-5 FPS değeri için işlemciyi yormaya ve kullanım süresini kısaltmaya değmez.

Sistem boşta 45 dereceydi. Xigmatek marka kule tipi soğutucu kullanıyorum. Şu an sıcaklık aşırı yükselmedi Max 64 gördüm zorlarken sonra PC dondu zaten voltaj yetmediği için.

Geri
Yukarı