Overclock stabilite testi

JosephEmre

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ben Pentium Dual Core E5200 işlemcimi overclock yaparak 3 GHz'e çektim. Daha üstü de oluyor ama stok soğutucu olduğu için çıkmak istemedim. Overclock işlemi başarıyla oldu mu olmadı mı bunu merak ettim. Prime 95 testini yaklaşık 30 dakika yaptım ve sıcaklık değerleri 88-89 derecelerde dolaştı. Fotoğraftaki değerlerin neden değişik olduğunu anlayamadım. Nedenini bana açıklayabilir misiniz?
Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
30 dk boyunca Prime95 testinde mavi ekran vermediyse şu anda stabil bir şekilde çalışıyordur. Fotoğrafı atmamışsınız bir fikrim yok. He bu arada 30dk boyunca mavi ekran vermemiş olması sonra vermiyeceği anlamına gelmez verir ancak çok nadir olur.
Testi başlatıp 1 saat civarı açık tutun sıcaklık değerini yazın çok ısnıyor şu anda işlemciniz güzel bir soğutma alın.

İlla Prime95 testi yapmaya gerek yok bence. Cinebench R20'yi üst üste yapınca sorun olmamıştı, o günden beri kullandığım sistem kapanmadı hiç.
Prime95 işlemciyi çok zorlayan bir test. 30 dakika boyunca sistemin çökmemesi yaptığın işlemin büyük oranda başarılı olduğunu gösterir. Yavaş yavaş voltajı azaltmayı dene. Sistem çökerse bir önceki değere geri al böylece ideal değerleri bulabilirsin.

Geri
Yukarı