Overclock yaparken nelere dikkat edilmeli?

BrainHacker

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Königswinter
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Talebe
Overclock yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Sadece ısıyı kontrol etsek yeterli mi? Frekansı arttırdığımızda beslemek için gücü de arttırmamız gerekiyor. Peki verebileceğimiz gücün sınırını ne belirliyor?

Overclock yavaş yavaş yapılmalı. Her an sıcaklıkları kontrol etmeli ve stres testine sokmalısın. Sistem stabilitesi bozulmaya başladıysa daha fazla artırmaya çalışma.

Aynen bu şekilde yapıyorum. Ancak kararsızlaşmaya başladığında voltajı artırıyorum. Uygun sıcaklıkta yine kararlı hale geliyor. Umarım zarar vermem. :D

Yaktım bile:cry: :cry: HD Graphics 2500'yi 1650Mhz ye sorunsuz OC ettim. 60° civarıydı. Sonra dedim dur bi tık daha gideyim 1700'e aldım sonra kararsız oldu. Voltajı azar azar arttırıyordum bir yerden sonra (1.84) patlak verdi:cry: Fanlarıda güya tam devirde çalıştırıyordum. İşe yaramadı. 1650 yaterde artardı bile. Acaba ekran kartı taksam devam kullanabilir miyim?

Yaktım bile:cry: :cry: HD Graphics 2500'yi 1650Mhz ye sorunsuz OC ettim. 60° civarıydı. Sonra dedim dur bi tık daha gideyim 1700'e aldım sonra kararsız oldu. Voltajı azar azar arttırıyordum bir yerden sonra (1.84) patlak verdi:cry: Fanlarıda güya tam devirde çalıştırıyordum. İşe yaramadı. 1650 yaterde artardı bile. Acaba ekran kartı taksam devam kullanabilir miyim?

Önemli olan sıcaklık değerleri zaten. Belli sıcaklığın üstüne çıkınca bir yerden patlak veriyor. :D

Yeni bir ekran kartı alıp kullanabilirsin sakıncası olmaz. Ama ona da OC yapacaksan adam akıllı yap. :D

Önemli olan sıcaklık değerleri zaten. Belli sıcaklığın üstüne çıkınca bir yerden patlak veriyor. :D

Yeni bir ekran kartı alıp kullanabilirsin sakıncası olmaz. Ama ona da OC yapacaksan adam akıllı yap. :D
Vallaha ne bileyim 0.04V'un bukadar fark edeceğini? Düzeltmenin bir yolu yok mu?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı