Overwatch İçin Platformlar Arası Multiplayer Desteği Gelebilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Overwatch İçin Platformlar Arası Multiplayer Desteği Gelebilir
Oyunun direktörü Jeff Kaplan, platformlar arası multiplayer özelliğine sıcak baktıklarını belirtti. Hızlı bir FPS oyunu olan Overwatch, 2016’nın yaz aylarında platformlar arası multiplayer desteğini düşünmediklerini belirten bir tweet yayınlamıştı. Kontrol cihazları farkından dolayı denge problemleri yaşanacağını belirten Blizzard, yalnızca konsollar arası multiplayer desteğine izin verilebileceğini söylemişti. Jeff Kaplan bir dergide yayınlanan röportajında bu fikrin değiştiğine […]

Devamı: Overwatch İçin Platformlar Arası Multiplayer Desteği Gelebilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Eşleşmek istemeyen konsol kullanıcıları, bu özelliği kapatabilecekmiş. Yahu kim eşleşmek ister ki Pc oyuncusuyla ? Karşıma komple konsol oynayan bir takım gelse rekabet diye birşey kalmaz. Blizzard neden böyle birşey üzerinde çalışıyor acaba ? Oyuncu sayısı mı azaldı soruları aklıma gelmeye başladı. :)

Eşleşmek istemeyen konsol kullanıcıları, bu özelliği kapatabilecekmiş. Yahu kim eşleşmek ister ki Pc oyuncusuyla ? Karşıma komple konsol oynayan bir takım gelse rekabet diye birşey kalmaz. Blizzard neden böyle birşey üzerinde çalışıyor acaba ? Oyuncu sayısı mı azaldı soruları aklıma gelmeye başladı. :)
Verdikleri epey yanlış karardan sonra oyuncu sayısında azalma yaşanmış olması muhtemel.

Bunda bence yeni report sistemi başı çekiyor. Hiçbir şekilde küfür ve iletişim halinde olmadığım halde ''Abusive Chat''den 3 ay ban yemiştim onlarca ticket sonrası ''evet herhangi bir küfür ve kötü davranışınız bulunmuyor fakat bu bir takım oyunu kontak ve iletişim halinde olmanız bizim için çok önemli, ileride bunu dikkate almanız dileğiyle'' falan saçma şekilde konuşmamız bitmişti. Sadece quick play oynuyordum hadi Comp. olsa anlarım da. İşin özü eski sohbet muhabbet kalmadı oyunda kimse kimseyle konuşmuyor report yerim korkusuyla, 2 yıl oynadım yeter bıraktım oyunu, artık onlar düşünsün. :)

Ondan da öte bu bir AAA oyun olmasına rağmen sanki LoL veya Dota 2 gibi F2P bir oyunmuş havasında devamlı gelen "gereksiz" dengelemeler. Bunun da etkisi çok büyük açıkçası. Oyunda Symetra bozuk bir karakter ama ne alakaysa Mercy'e rework geliyor sonra 3 defa nerfleniyor.

Mercy'den ne istiyorlar anlamıyorum ilk hali o kadar sade ve güzeldi ki... Saçma sapan buff ve nerfler de bıktırdı dediğin gibi. Sözde ''Dengeleme'' ama dengenin en ufak kırıntısı yok, birini yerin dibine gömüp diğerini arşa çıkarıyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı