OVP LED yanarken bilgisayar açılmıyor

Gürkan Karaca

Hectopat
Daha fazla  
PC topladım, ilk başlarda hiçbir sıkıntı yoktu falan sonra bilgisayar açılmadı. Anakart üzerinde 2 ışık yanıyor kırmızı ve mavi. Işıkların birinin üzerinde OVP LED yazıyor, PC'nin fişini çekip bekledim yarın sabah ışıklar yanmadı sonra power düğmesine bastığımda açıldı bir süre böyle devam etti. Şimdi yine aynı sorun. PC'nin kendini korumaya aldığı gibi şeyler okudum.

PC;
  • MSI B150M Gaming Pro
  • Intel Core i5 6500
  • HyperX Fury 8 GB
  • Corsair VS450 80 Plus
  • Cooler Master Seidon 120V
  • GTX 750 Ti
  • SSD ve HDD var

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayni sorun bende de var msi b150m gaming pro anakartim var sorun tamamiyle anakartta psu degistirdim ayni hatayi yine verdi sonra servise gonderdim bios update yapip geri gondermis servis su anda yine ayni sorun var uzun sure pc acik tuttuktan sonra kapattigim zaman oluyo benimkinde genelde bir çözumunu bulabildinizmi

Aynı anakart ve aynı problem var. Gene arkadasta olduğu gibi teknik servis bios guncellemesi yapıp geri yolladı 20 dk kapandi ve ovp ve mavi led ışıkları yandı. Cozum bulabilen yazarsa çok memnun olurum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı