Çözüldü Oxygen Not Included Su Bulamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, önceki bu oyun için açtığım konuda oksijen sorunum vardı başarılı bir şekilde çözdüm. Oyunda yeniyim şimdi ise su sıkıntısıyla karşı karşıya kaldım.

1607945121523.png

Resimde gördüğünüz gibi suyum tükeniyor. Bu sorun yeni baş gösterdi. Çünkü otomasyona yavaş yavaş geçiş yapıyorum. Eskiden çok fazla birikmiş kirli suyum vardı. Artık hiçbir makine kirli su üretmiyor sadece tuvaletler ve banyolardan gelen kirli su var. Onlar da döngü içerisinde. Gördüğünüz sıvı rezervuarlarını yeni yaptım kopyalarım çalışırken hasta oluyorlardı artık rahatladım. Ama elimde hiç kirli su yok temiz su kaynaklarım tükenmek üzere benim ya temiz su üretecek bir şeye ya da kirli su üretecek sürekli bir makineye ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çözüm
Sağa sola doğru kazarak yeni sular bul, yanlış hatırlamıyorsam buzlu yerler vardı oranın sıcaklığı artınca buzlar eriyip su oluyordu. Bayağıdır oynamıyorum o yüzden bir kontrol edip bu bilgiyi teyit etmem lazım.

Wikiye bakınca hatırladım sana gayzer lazım, ben gayzer için oyun başından itibaren sağa sola kazıyordum, hatta mümkünse harita oluştururken gayzerli bir harita oluşturmaya bak.
Magma ne işe yarıyor ki? Oceania cidden çok iyi su açısından.
Ya base gitti base yardım edin.
Oyunda ilerledikçe ana sorunun Elektirik ve 1. Seviye duvar olduğunu fark ediceksin.
O kadar elektirik akımını kaldıramayan kablolar çöküp durucak, sonracıma o kablolar Level 1 duvardan geçemediğinden dışarıdan geçirerek çözeceğini düşünüyorsun aniden Level 1 duvarlar kırılıp kaosa dönüşüyor 😁
Ya kanka base kayboldu diyorum elektrik diyorsun. :D Gülmekten yarılıyorum nerede bu base ya.

Oyundan çık gir baseden başlarsın herhalde :D (sadece tahmin).
Hala aynı ne yapıcaz. Gitti mi güzel basem.
Çık gir yap ortada tekrar başlatır 🤣
Hayır ortada başlatmadı.
Dokümanlar, Klei, Oxygen Not Included, save_files adı altında olması lazım. Sinirlenmene gerek yok.
1607947429519.png

Sorun bu kanka kamera uçmuş uçmuş. (Sizinle yazışırken aşağıda olmuş haberim yoktu yani.) :D

Evet sorun çözüldü gülmekten yarılıyorum şu anda. :D:D:D:D Şu sol üstteki yazılardan birine basınca direkt makinenin yanına attı allah'tan bazı şeyler bozuktuda tıklayabildim. :D:D Keşke burada random atabilsek klavye'yi kırardım hadi ben gayzer aramaya.
Dostum bu Save'i kurtarman çok ama çok zor.
Bu siteyi kullanarak istediğin Seed'i oluşturabilirsin.
Ayrıca eğer oyunu yeni öğreniyorsan tavsiyem işçilerin moralinin azalmasını vs kapat.
Kirli suyu temize çevirme vardı ama bayadır oynamıyorum ben de.
Dostum bu sitede haritanın tamamını görebiliyor muyuz? Görebiliyorsak nasıl? Şu anda o gayzere çok ihtiyacım var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı