Ubuntu Oxygen Not Included açılmıyor

İsmail Ördek

Hectopat
Daha fazla  
Ubuntu kullanıyorum Oxygen Not Included oyununu açmak istediğimde oyun durduruldu ekranı geliyor (bazen gelmeden atıyor) wait butonuna birkaç defa basıyorum sonra atıyor oyundan. Hem proton açık hem kapalı aynı sonucu aldım.

SteamOS iyi mi hocam.
SteamOS değilde HoloISO kullanabilirsin. AMD kullanıyorsan direkt driverları otomatik geliyor. NVIDIA kullanıyorsan kullanmak bir hayli acı çektirecektir. HoloISO kötü değildir, Debian tabanlı SteamOS'u önermem.
EndeavourOS hoşuma gitti bu zamana kadar hep Debian tabanlı kullandım (Pardus, Mint, Ubuntu, Pop!_OS, elemantoryos) Arch zor diye biliyorum güzel bir deneyim olacak.
Yazdığınız dağıtımlardan oyun için en uygun olanının Mint, Pop!_OS olduğunu düşünüyorum. Arch'da paket dağılımı çok iyidir, rahatça her paketi indirip uyumlulukları kolayca kurabilirsin.

Ayrıca oyun oynamak için kuruyorsan tavsiye etmem. Steam dışında bir platformdan oynuyorsan, seni yine Windows'a itecektir. Bu LoL gibi online bir oyunsa hiç tavsiye etmem, oynayışını da etkiler.

SteamOS değil de holoıso kullanabilirsin. AMD kullanıyorsan direkt driverları otomatik geliyor. NVIDIA kullanıyorsan kullanmak bir hayli acı çektirecektir. Holoıso kötü değildir, Debian tabanlı SteamOS'u önermem.

Yazdığınız dağıtımlardan oyun için en uygun olanının Mint, Pop!_OS olduğunu düşünüyorum. Arch'da paket dağılımı çok iyidir, rahatça her paketi indirip uyumlulukları kolayca kurabilirsin.

Ayrıca oyun oynamak için kuruyorsan tavsiye etmem. Steam dışında bir platformdan oynuyorsan, seni yine Windows'a itecektir. Bu LoL gibi Online bir oyunsa hiç tavsiye etmem, oynayışını da etkiler.

Uzun bir süre Linux kullandım Lutris ile LoL de oynadım Steam ile CS de oynadığım oyunların çoğu Steam ile oynanıyor zaten Windows geçmem uzun süre sadece dağıtım değiştiriyorum işte şu an EndeavourOS kuruluyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı