Çözüldü Oxygen Not Included Su Bulamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NoobEller

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, önceki bu oyun için açtığım konuda oksijen sorunum vardı başarılı bir şekilde çözdüm. Oyunda yeniyim şimdi ise su sıkıntısıyla karşı karşıya kaldım.

1607945121523.png

Resimde gördüğünüz gibi suyum tükeniyor. Bu sorun yeni baş gösterdi. Çünkü otomasyona yavaş yavaş geçiş yapıyorum. Eskiden çok fazla birikmiş kirli suyum vardı. Artık hiçbir makine kirli su üretmiyor sadece tuvaletler ve banyolardan gelen kirli su var. Onlar da döngü içerisinde. Gördüğünüz sıvı rezervuarlarını yeni yaptım kopyalarım çalışırken hasta oluyorlardı artık rahatladım. Ama elimde hiç kirli su yok temiz su kaynaklarım tükenmek üzere benim ya temiz su üretecek bir şeye ya da kirli su üretecek sürekli bir makineye ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Çözüm
Sağa sola doğru kazarak yeni sular bul, yanlış hatırlamıyorsam buzlu yerler vardı oranın sıcaklığı artınca buzlar eriyip su oluyordu. Bayağıdır oynamıyorum o yüzden bir kontrol edip bu bilgiyi teyit etmem lazım.

Wikiye bakınca hatırladım sana gayzer lazım, ben gayzer için oyun başından itibaren sağa sola kazıyordum, hatta mümkünse harita oluştururken gayzerli bir harita oluşturmaya bak.
Merak etme mahfetmedim aşağıya ss bırakıyorum o sorun çoktan çözüldü yavaş yavaş heryere oksijen gidiyor. :D
Eki Görüntüle 779904

Gayzer bulana kadar ölme ihtimalim çok yüksek gayzerlerin nerede çıkıyor genel olarak bir ipucu var m
Merak etme mahfetmedim aşağıya ss bırakıyorum o sorun çoktan çözüldü yavaş yavaş heryere oksijen gidiyor. :D
Eki Görüntüle 779904

Gayzer bulana kadar ölme ihtimalim çok yüksek gayzerlerin nerede çıkıyor genel olarak bir ipucu var mı?
@blueearrow
Evet acilen bulmam gerek oksijen bile su'dan üretiliyor şu anda ama biraz ipucu gerek rastgele kazacak mıyım?
Gayzer için keşif yapman lazım illaki karşına çıkıcaktır ayrıca üssün bu dönüş için gereksiz büyük oksijen yetme konusunda zorluk çekmen normal vede o kadar fazla oksijen yayıca gerek yok boşa enerji harcarsın.

Yanlış hatırlamıyorsam her oyunda kesin olacak diye bir şey yoktu. En azından ben oynarken özellikle çeşitli siteleri kullanarak gayzerli seed oluşturup oynuyordum mesela @JATDAV link atmış onun gibi. Bir de oynadığın seedi girince açık haritayı gösteren bir site vardı sanki oraya bakıp nerede ne var bulabiliyorsun tabii bu biraz hile gibi oluyor :D.

@blueearrow

Dostum alıntı yaparken düzgün yaparsan seni etiketlemeden cevap verebilirim. 2 tane oksijen yayıcım var onlar şu anda devre dışı su alıp hidrojen ve oksijen üreten aletim var. Hidrojen hızlı yükseldiği için yukarıda hidrojeni çekip enerji yapıyorum. :D

Yanlış hatırlamıyorsam her oyunda kesin olacak diye bir şey yoktu. En azından ben oynarken özellikle çeşitli siteleri kullanarak gayzerli seed oluşturup oynuyordum mesela @JATDAV link atmış onun gibi. Bir de oynadığın seedi girince açık haritayı gösteren bir site vardı sanki oraya bakıp nerede ne var bulabiliyorsun tabii bu biraz hile gibi oluyor :D.
Gayzerler çok sıkıntılı iş ya. O suyu soğutman çok maliyetli. Isı yayıcı borular ve sıvı soğutucu kullanman lazım. Isı yayıcılar için işlenmiş metal lazım, sıvı soğutucular ise çok elektrik yiyor.

Kirli suyu temize vesaire çeviriyorum base gayet iyi durumda. Samet abiden izliyordum çoğu şeyi biliyorum ama acemilik var biraz. :D
Samed'den izlemek yerine kendin deneyerek öğrenmeni öneririm.
O en son Kirli Yosun şeylerinden tonla yapıp gelecekte Yosun sıkıntısı yaşayacağını fark etmemişti.
Onu bende denedim evet işe yarıyor ama Yosun bittiğinde kaldım öylece.
Oyun sana kaynaklarını harcamaktan ziyade kaynaklarını tutmanı ve onları başka şeylere çevirmeni söylüyor.

Bu biraz anlamsızlaştırmaz mı oyunu? Oyunun amacı oksijensizlikle savaşmak zaten.

Gayzerler çok sıkıntılı iş ya. O suyu soğutman çok maliyetli. Isı yayıcı borular ve sıvı soğutucu kullanman lazım. Isı yayıcılar için işlenmiş metal lazım, sıvı soğutucular ise çok elektrik yiyor.

Sanki soğuk su gayzeride vardı. Ben öyle hatırlıyorum tabii ben oynamayalı bayağı oluyor son güncellemelerde durum ne hiç bilmeden konuşuyorum :D. Bir de zaten başlar başlamaz gayzere gerek olmuyor ama gayzerin suyuna gerek olana kadar o noktaya kadar gelişmiş olman lazım. Yani çevrede bulunan suyu bitirene kadar o noktaya gelmiş olmak lazım.

Random Seed ile oynarken Base'i ayakta tutmak çok zor.
Hele ki çoğu gezegende Yosun rezervi az olduğundan kitleniyor bir süre sonra.
Benim Favori gezegenim zaten "Oceania" rahatlıkla her şeye sahip ama magma çıkmıyor onda da.

Yeni konular

Geri
Yukarı